Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Włoski ekspert wskazał idealny klub dla Piotra Zielińskiego. Wow! "Mistrz techniki"

Piotr Zieliński ma za sobą znakomity sezon pod względem indywidualnych statystyk. Włoskie media zaczęły się zastanawiać, czy wraz z nadchodzącymi mistrzostwami Europy pomocnik będzie w stanie pokazać w reprezentacji Polski to samo, co w klubie.

Sezon 2020/21 był dla Piotra Zielińskiego najlepszy w całej karierze pod względem liczby strzelonych goli i asyst. We wszystkich rozgrywkach w barwach Napoli Polak aż 10 razy wpisywał się na listę strzelców i wykonał 13 decydujących podań. Zachwyt nad jego grą wyraził między innymi były włoski piłkarz Giuseppe Bergomi.

Oficjalnie: Gennaro Gattuso ma już nowy klub! 48h po zwolnieniuOficjalnie: Gennaro Gattuso ma już nowy klub! 48h po zwolnieniu

Były piłkarz wskazuje braki Piotra Zielińskiego

Forma Piotra Zielińskiego w meczach reprezentacji Polski wielokrotnie pozostawiała wiele do życzenia, zwłaszcza w porównaniu z jego grą w klubie. Wieloletni zawodnik Interu Mediolan wskazał przyczynę takiego stanu rzeczy. - W reprezentacji zmienia się wszystko, ponieważ piłkarze nie grają codziennie razem i nie mają takich samych automatyzmów, jak w klubie - powiedział Bergomi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Zdaniem byłego piłkarza, znakomite statystyki Zielińskiego z ostatniego sezonu w głównej mierze są zasługą trenera. - Od kiedy występuje za plecami napastnika, dzięki pomysłowi Gennaro Gattuso, pokazał swoje umiejętności i wielką klasę - ocenił.

Zobacz wideo Historia przygotowań reprezentacji do ważnych imprez pokazuje, że niemal zawsze w ich czasie wypada ktoś ważny [Naszym Okiem]

"Zieliński pasuje do Manchesteru City"

Z drugiej strony, Bergomi nie miał problemów ze wskazaniem największych mankamentów w grze pomocnika reprezentacji Polski. - Brakuje mu ciągłości podczas całego spotkania. Czasami wydaje mi się, że nie jest w sercu gry i brakuje mu koncentracji - powiedział.

Piotr Zieliński w drużynie sezonu Serie A! Polak wśród najlepszychPiotr Zieliński w drużynie sezonu Serie A! Polak wśród najlepszych

Zdaniem byłego zawodnika Interu Mediolan, Zieliński idealnie wpasowałby się w wymagania, jakie swoim piłkarzom stawia Pep Guardiola w Manchesterze City. - Jest mistrzem techniki i Guardiola bardzo docenia takich piłkarzy - wskazał Bergomi.

Więcej o: