Prezydent Napoli dementuje: "To nie on". Zieliński wciąż bez trenera

Po ogłoszeniu informacji o zakończeniu pracy przez Gennaro Gattuso w Napoli pojawia się coraz więcej informacji na temat jego następcy. Prezydent klubu Aurelio De Laurentiis zdementował, że nowym opiekunem zespołu Piotra Zielińskiego będzie Sergio Conceicao.

Przez większą część ostatniego sezonu Serie A wydawało się, że Napoli znajdzie się w czołowej czwórce i wywalczy kwalifikację do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. W ostatniej kolejce jednak zespół Gennaro Gattuso zaledwie zremisował 1:1 z Hellasem Werona, co przy zwycięstwie Juventusu zepchnęło drużynę z Neapolu na 5. miejsce.

Gennaro Gattuso szybko znalazł nową pracę

Po ostatnim meczu sezonu prezydent klubu poinformował na Twitterze, że Gennaro Gattuso nie będzie prowadził zespołu w przyszłym sezonie. Choć o jego zwolnieniu mówiło się od kilku miesięcy, to dopiero po remisie z Hellasem pojawiła się oficjalna informacja.

Były znakomity pomocnik Milanu nie pozostawał jedna długo bez pracy. Zaledwie kilkadziesiąt godzin po zwolnieniu z Napoli Gennaro Gattuso został ogłoszony nowym trenerem Fiorentiny, zastępując na tym stanowisku Giuseppe Iachiniego.

Zobacz wideo Historia przygotowań reprezentacji do ważnych imprez pokazuje, że niemal zawsze w ich czasie wypada ktoś ważny [Naszym Okiem]

Sergio Conceicao nie będzie nowym trenerem Piotra Zielińskiego

Wśród głównych kandydatów do zastąpienia Gattuso pod Wezuwiuszem wymieniano Sergio Conceicao, który dotarł w ostatniej edycji Ligi Mistrzów z FC Porto do ćwierćfinału. Aurelio De Laurentiis zaprzeczył, aby to Portugalczyk objął Napoli. - Conceicao? On nie będzie nowym trenerem Napoli. To jest całkowicie fałszywe. Nigdy z nim się nie kontaktowałem - wyznał.

Prezydent klubu ogłosił z kolei, że nazwisko nowego trenera drużyny Piotra Zielińskiego zostanie ogłoszone w najbliższej przyszłości. - Jorge Mendes to prawdziwy przyjaciel. Odbyliśmy kilka rozmów w ciągu ostatnich trzech miesięcy, a on zaproponował czterech trenerów, ale nigdy nie prowadziliśmy żadnych negocjacji. Nowy menedżer Napoli został już znaleziony i ogłosimy go w ciągu tygodnia - dodał.

Więcej o:
Copyright © Agora SA