Cristiano Ronaldo "zaopiekował się" trofeum. Swoim zdjęciem chciał dorównać Lewandowskiemu

Juventus pokonał w środę Atalantę 2:1 i sięgnął po swoje jedyne trofeum w tym sezonie. Po zakończeniu spotkania Cristiano Ronaldo zamieścił na Instagramie zdjęcie z pucharem. Dla Portugalczyka był to z kolei piąte trofeum w barwach Starej Damy.

Rywalizację w tegorocznej edycji Pucharu Włoch Juventus rozpoczął od 1/8 finału i pojedynku z Genoą. Zespół Andrei Pirlo wygrał 3:2 po dogrywce, choć po 23. minutach prowadził 2:0. W ćwierćfinale Stara Dama nie miała problemów ze SPAL i wygrała 4:0, natomiast w półfinałowym dwumeczu klub z Turynu okazał się lepszy od Interu (2:1 i 0:0).

Piąte trofeum Cristiano Ronaldo w Juventusie

Środowy mecz na Mapei Stadium lepiej rozpoczął Juventus - w 27. minucie na listę strzelców wpisał się Dejan Kulusevski. Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy do wyrównania doprowadził Ruslan Malinovsky, jednak ostatnie słowo należało do drużyny Andrei Pirlo. W 73. minucie na 2:1 trafił Federico Chiesa, zapewniając Starej Damie trofeum.

Zwycięstwo w Pucharze Włoch jest jedynym sukcesem klubu z Turynu w tym sezonie. W Lidze Mistrzów Juve odpadło już w 1/8 finału z FC Porto. W Serie A z kolei obecnie zajmuje 5. miejsce i od wyników innych spotkań w 38. kolejce będzie zależało, czy Stara Dama zakwalifikuje się do następnej edycji Ligi Mistrzów.

Cristiano Ronaldo zmierza po koronę króla strzelców

Po meczu Cristiano Ronaldo zamieścił na Instagramie zdjęcie z pucharem podczas drogi powrotnej do Turynu. Dla Portugalczyka jest to piąte trofeum w barwach Juventusu - wcześniej dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Włoch i Superpuchar Włoch.

W końcówce ubiegłego roku identycznie zrobił Robert Lewandowski. Polski napastnik chwalił się w mediach społecznościowych zdjęciami ze swojego łóżka. Lewandowski znajdował się w nim ze wszystkimi pucharami i statuetkami, które zdobył w 2020 roku.

Cristiano Ronaldo jest zawodnikiem Juventusu od lipca 2018 roku. Łącznie w klubie z Turynu rozegrał 133 spotkania, w których strzelił 101 goli i zanotował 22 asysty. Nagrodą pocieszenia po nieudanym sezonie w Serie A będzie dla Portugalczyka korona króla strzelców rozgrywek, po którą niechybnie zmierza. Przed ostatnią kolejką Portugalczyk ma 29 bramek na koncie, sześć więcej niż drugi w klasyfikacji Romelu Lukaku.