Kamil Glik miał piłkę meczową! Polak absolutnie załamany [WIDEO]

Kamil Glik mógł dać swojej drużynie zwycięstwo! Polak w 95. minucie nie zdołał jednak pokonać bramkarza rywali, a jego Benevento zremisowało 1:1 z Crotone. Tym samym losy utrzymania w Serie A leżą w rękach i nogach piłkarzy Torino.

Sytuacja Benevento przed ostatnią kolejką jest trudna, ale nic nie zostało jeszcze przesądzone. Punkt zdobyty w niedzielnym spotkaniu z Crotone (1:1), przedostatnią drużyną tabeli, choć może być niedosytem, może okazać się kluczowy w walce o utrzymanie w Serie A.

Kamil Glik mógł uratować Benevento zwycięstwo z Crotone. Polski obrońca miał piłkę meczową w 95. minucie, ale nie zdołał pokonać bramkarza rywali, a po meczu padł załamany na murawie. Wyglądał, jakby pogodził się już ze spadkiem do Serie B. Tymczasem sytuacja jego zespołu nadal nie jest tak fatalna.

Włoscy kibole powiedzieli dość! Czekali na piłkarzy. Policja ruszyła z odsieczą [WIDEO]Włoscy kibole powiedzieli dość! Czekali na piłkarzy. Policja ruszyła z odsieczą [WIDEO]

Zespół Kamila Glika nadal ma szanse na utrzymanie w Serie A

Wiele zależy od poniedziałkowego spotkania Torino z Lazio. Jeśli Torino zdobędzie choćby punkt, zapewni sobie utrzymanie w Serie A, pozbawiając tym samym szans na utrzymanie Benevento. Jest to jednak scenariusz mało prawdopodobny. Porażka Torino sprawi, że losy utrzymania zostaną rozstrzygnięte w ostatniej kolejce, w bezpośrednim starciu Torino z Benevento.

I tam zespół Kamila Glika, pomimo trzech punktów straty przed ostatnim meczem, nie będzie na straconej pozycji. Torino będzie grało u siebie i potrzebować będzie jedynie remisu. Jeśli jednak Benevento wygra, decydować będzie bilans meczów bezpośrednich. W pierwszym meczu padł remis 2:2, więc wówczas to zespół Kamila Glika wywalczyłby pozostanie w Serie A.