Zaskakująca reakcja Cristiano Ronaldo na zmianę. Tego w jego karierze jeszcze nie było

- Cristiano Ronaldo był zadowolony z tego, że zszedł z boiska - stwierdził Andrea Pirlo po meczu Juventusu z Interem Mediolan (3:2) w 37. kolejce Serie A. Trener Juventusu postanowił zmienić Ronaldo w 70. minucie.

Juventus w 37. kolejce Serie A odniósł prestiżowe zwycięstwo "na pocieszenie". Ustępujący mistrz pokonał nowego mistrza Włoch – Inter Mediolan. Spotkanie było niezwykle emocjonujące, a o jego wyniku przesądził gol Juana Cuadrado z rzutu karnego w 87. minucie. Kolumbijczyk podszedł do "jedenastki", bo na boisku nie było już Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w pierwszej połowie również miał szansę na gola z rzutu karnego, ale go nie wykorzystał (choć chwilę później dobił swój strzał).

Na bramkę Ronaldo odpowiedział Romelu Lukaku, ale do Juventus schodził na przerwę prowadząc, bo golu Cuadrado. Sytuacja gospodarzy skomplikowała się w 55. minucie, bo drugą żółtą kartkę obejrzał Bentancur i Juventus musiał radzić sobie w dziesiątkę. Kwadrans później trener Andrea Pirlo dokonał zaskakującej zmiany – z boiska zszedł Cristiano Ronaldo. W jego miejsce pojawił się Morata.

Lechia Gdańsk - Wisła Płock 1:1Niezwykłe w polskiej piłce zachowanie Wisły Płock. Inne kluby mogą brać przykład

Pirlo o zachowaniu Cristiano: "Był szczęśliwy"

Cristiano znany jest ze swojej ambicji i z tego, że chce grać w każdym meczu od początku do końca. Włoscy dziennikarze z uwagą przypatrywali się reakcji Portugalczyka na zmianę. Po meczu szkoleniowiec Juventusu stwierdził, że Ronaldo wręcz ucieszył się z tego, że zszedł. "Cristiano pewnie pierwszy raz w życiu był zadowolony, że zszedł. Było nas dziesięciu i musiałby zaliczać tylko puste przebiegi do końca meczu. Podał mi rękę. W szatni też był szczęśliwy" – powiedział Andrea Pirlo.

Wygrana nad Interem była ważna nie tylko z prestiżowego punktu widzenia. Juventus musi do końca walczyć o udział w przyszłorocznej Lidze Mistrzów. Ustępujący mistrz Włoch zajmuje czwarte miejsce, ostatnie premiowane awansem do Ligi Mistrzów. Ma tyle samo punktów co trzeci AC Milan i dwa punkty więcej niż piąte Napoli (ale oba zespoły rozegrały jeden mecz mniej).