Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Drużyna trzech Polaków awansowała do Serie A! Powrót po 22 latach!

US Salernitana po 22 latach wraca do Serie A! Zespół, w którym występowali Paweł Jaroszyński, Tomasz Kupisz i Patryk Dziczek, zapewnił sobie bezpośredni awans dzięki zwycięstwu w ostatniej kolejce nad Pescarą (3:0). Wcześniej do Serie A awansowało Empoli z innym Polakiem - Szymonem Żurkowskim.

Salernitana dotąd grała w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech zaledwie dwa razy - w sezonach 1947/48 oraz 1998/99. Jeszcze w 2013 roku klub z Salerno występował w Serie D, na czwartym poziomie rozgrywkowym. Teraz, po sześciu latach gry w Serie B Salernitana może świętować swój powrót do elity. 

Zobacz wideo Nicola Zalewski z asystą w debiucie w Serie A! [ELEVEN SPORTS]

W poniedziałek drużyna, w której występowali w sezonie 2020/21 trzej Polacy - Tomasz Kupisz, Paweł Jaroszyński i Patryk Dziczek, potrzebowała zwycięstwa w meczu ostatniej kolejki ze znajdującą się w strefie spadkowej Pescarą. W przeciwnym razie piłkarze z Salerno musieliby spoglądać na to, co zrobi Monza, która mierzyła się u siebie z Brescią. 

Salernitana zrobiła swoje i nie musiała patrzeć na rywali. Wygrała na wyjeździe pewnie 3:0, a przy jednej z bramek asystował Tomasz Kupisz, który wszedł na boisko na ostatnie 12 minut. W tym spotkaniu wystąpił także Paweł Jaroszyński, który rozegrał pełne 90 minut. Patryk Dziczek z kolei od zasłabnięcia w lutowym meczu z Ascoli jeszcze nie wrócił na boisko.

Puchar Włoch tylko dla klubów z Serie A i Serie BArcytrudna sytuacja klubu Kamila Glika. Spadek do Serie B coraz bliżej

Ilu Polaków dostanie szansę w Serie A?

Czy któryś z Polaków będzie miał okazję grać w Serie A? Tego nie wiadomo. Cała trójka jest bowiem wypożyczona do Salernitany z innych klubów - Tomasz Kupisz (31 meczów, 3 gole i 2 asysty dla Salernitany w tym sezonie) z trzecioligowego Bari, Paweł Jaroszyński (16 meczów i asysta) z Genoi, a Patryk Dziczek (15 meczów) z Lazio.

Już wcześniej bezpośredni awans wywalczył triumfator rozgrywek - Empoli, barwy którego reprezentował wypożyczony z Fiorentiny Szymon Żurkowski (24 mecze, 2 gole). W barażach z kolei zagra Brescia, w której grają Jakub Łabojko (33 mecze, gol i asysta) oraz Filip Jagiełło (34 mecze, 6 goli i 5 asyst na wypożyczeniu z Genoi).