Romelu Lukaku wbił szpilkę Ibrahimoviciowi. "Mieliśmy ze sobą dobre relacje"

- Do czasów gry w Manchesterze United mieliśmy ze Zlatanem dobre relacje. Teraz on chce wygrywać dla siebie, ja dla Interu, a Ronaldo dla Juve. To wszystko jest dobre dla Włoch - powiedział Romelu Lukaku w rozmowie z "Corriere dello Sport".

W styczniu Romelu Lukaku starł się ze Zlatanem Ibrahimoviciem podczas derbów Mediolanu w Pucharze Włoch. Po meczu pojawiły się podejrzenia, że Szwed obraził swojego rywala na tle rasistowskim. Ostatecznie piłkarze zostali ukarani grzywną w wysokości trzech tysięcy euro, natomiast kluby będą musiały zapłacić po 1250 euro.

Zobacz wideo Zlatan Ibrahimović wyrzucony z boiska. "Co tu się wydarzyło?" [ELEVEN SPORTS]

Romelu Lukaku wbija szpilkę Zlatanowi Ibrahimoviciowi. "Ja wygrywam dla Interu, Zlatan dla siebie"

Romelu Lukaku udzielił wywiadu "Corriere dello Sport", w którym zasugerował, że Zlatanowi Ibrahimoviciowi bardziej zależy na sobie, aniżeli na zespole Milanu. Belg postanowił wbić szpilkę swojemu rywalowi. – Do czasów gry w Manchesterze United mieliśmy ze Zlatanem dobre relacje. To wielki piłkarz, wygrywał wszędzie, zdobył ponad 500 bramek. Teraz ja chcę wygrywać dla Interu, Ronaldo dla Juve, a Ibrahimović dla siebie. To wszystko jest dobre dla Włoch, poziom się podnosi – powiedział.

To nie była jedyna szpilka na linii Lukaku – Ibrahimović. Szwed po wygranych derbach przez Milan w październiku zeszłego roku napisał: "Mediolan nigdy nie miał króla, oni mają Boga". Lukaku postanowił też sprowokować Ibrahimovicia po zdobyciu mistrzostwa Włoch. Belg napisał w mediach społecznościowych wiadomość o treści: "Prawdziwy Bóg ukoronował króla. Teraz się pokłoń. Król Mediolanu".

Milan wciąż pozostaje w grze o awans do przyszłorocznej Ligi Mistrzów. Zespół prowadzony przez Stefano Pioliego zajmuje czwarte miejsce z 69 punktami. Tyle samo "oczek" ma trzeci Juventus, z którym Rossoneri zmierzą się w najbliższą niedzielę.

Więcej o: