Kibice Milanu spotkali się z Gianluigim Donnarummą. Bramkarz odmówił spełnienia prośby

Ultrasi Milanu rozmawiali z Gianluigim Donnarummą w ośrodku treningowym Milanello. Fani domagają się, żeby bramkarz zrezygnował z gry w meczu z Juventusem. Włoch negocjuje z mistrzem kraju z zeszłego sezonu - informuje włoska stacja Sky.

Kontrakt Gianluigiego Donnarummy z Milanem wygasa z końcem sezonu 2020/2021. Zawodnik ze swoim agentem, Mino Raiolą, domagają się 12 milionów euro za sezon, natomiast Milan oferuje dwuletni kontrakt z klauzulą odejścia 30-35 milionów euro w przypadku braku awansu do Ligi Mistrzów. Do tego klub zaproponował osiem milionów euro, wliczając bonusy, za jeden sezon. Bardzo zainteresowany sprowadzeniem reprezentanta Włoch jest Juventus, który oferuje mu 10 milionów euro za rok.

Zobacz wideo Bereszyński zatrzymał Milan! Kapitalna interwencja [ELEVEN SPORTS]

Media: Ultrasi Milanu rozmawiali z Gianluigim Donnarummą. Chcą, aby bramkarz nie grał z Juventusem

Jak podaje włoska stacja Sky, ultrasi Milanu wkroczyli do ośrodka treningowego Milanello w minioną sobotę w porze obiadowej. Kibice poprosili klub o spotkanie z Gianluigim Donnarummą. Bramkarz zdecydował się z nimi porozmawiać. Ci przekazali, aby Donnarumma podjął decyzję, aby nie grać w najbliższym meczu z Juventusem. Zarówno piłkarz, jak i Milan, nie zamierzają się zastosować do tej prośby.

Milan wciąż pozostaje w grze o awans do przyszłorocznej Ligi Mistrzów. Zespół prowadzony przez Stefano Pioliego zajmuje czwarte miejsce z 69 punktami i ma tyle samo punktów, co Atalanta oraz Juventus. Spotkanie Juventus – Milan odbędzie się 9 maja na Allianz Stadium o godzinie 20:45.

Z kolei Gianluigi Donnarumma zagrał w 33 meczach i zanotował w nich 10 czystych kont. Więcej meczów bez straconej bramki w lidze ma tylko Samir Handanović z Interu Mediolan, któremu udało się to 14-krotnie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.