Szczęśliwe zwycięstwo Juventusu. Ronaldo ratuje wygraną w ostatnich minutach [WIDEO]

Jeszcze w 83. minucie walczący o miejsce w Lidze Mistrzów Juventus Turyn przegrywał na wyjeździe z Udinese 0:1, ale dzięki dwóm bramkom Cristiano Ronaldo wygrał 2:1.

Zawodnicy Udinese znakomicie rozpoczęli ten pojedynek bo po zaledwie dziesięciu minutach i trafieniu argentyńskiego obrońcy Nahuela Moliny prowadzili. A potem bardzo długo mądrze się bronili. Aż do końcówki spotkania.

Protest fanów Manchesteru UnitedOficjalnie: "Bitwa o Anglię" przełożona! Kibice United nie pozwolili na rozegranie meczu

Kiks bramkarza Udinese

W 82. minucie ręką w polu karnym zagrał Rodrigo De Pau. Jedenastkę wykorzystał Cristiano Ronaldo. Siedem minut później faworyci przeprowadzili decydującą akcję. Adrien Rabiot  dośrodkował w pole karne z lewej strony, a Ronaldo strzelił głową z trzech metrów. Piłka wpadła do siatki między nogami bramkarza Simone Scuffeta, który próbował ją złapać.

Cristiano Ronaldo ma już 27 bramek w tym sezonie i prowadzi wśród najskuteczniejszych zawodników Serie A. Sześć goli mniej ma Romelu Lukaku.

Dzięki tej wygranej Juventus Turyn jest na trzecim miejscu w tabeli. Stracił już matematyczne szanse na mistrzostwo, które wywalczył Inter Mediolan, ale wciąż walczy o udział w Lidze Mistrzów. Z Serie A kwalifikują się cztery drużyny. Juventus ma tyle samo (69) punktów co czwarty AC Milan i wicelider Atalanta. Wszystkie te drużyny mają dwa punkty więcej od Napoli i pięć od Lazio Rzym, które ma jednak jeden mecz zaległy do rozegrania.

Finał Pucharu Polski Raków Częstochowa - Arka GdyniaRAKÓW CZĘSTOCHOWA ZDOBYŁ PUCHAR POLSKI! Zabójcze 8 minut w końcówce!

W następnej kolejce, 8-9 maja w hicie kolejki Juventus podejmie AC Milan. Atalanta zagra w Parmie, Napoli na wyjeździe ze Spezią, a Lazio pojedzie do Fiorentiny.