Juventus wreszcie zdetronizowany! Inter Mediolan mistrzem Włoch po 11 latach!

Piłkarze Interu Mediolan przerwali dziewięcioletnią hegemonię Juventusu Turyn i po jedenastu latach przerwy, zostali mistrzami Włoch. Stało się tak po niedzielnym remisie 1:1 Atalanty na wyjeździe z Sassuolo

Piłkarze Interu Mediolan w tej kolejce mieli szansę zdobyć mistrzowski tytuł. Musiały zostać spełnione jednak dwa warunki. Zespół Antonio Conte musiał pokonać na wyjeździe ostatnią drużynę tabeli - Crotone i liczyć, że w niedzielę Atalanta nie zdobędzie kompletu punktów w Sassuolo.

Największa niespodzianka tego roku. A w składzie dwóch Polaków. Największa niespodzianka tego roku. A w składzie dwóch Polaków. "Nie mieliśmy czasu trenować"

Sassuolo pomogło Interowi

Inter swój warunek spełnił, bo wygrał pewnie na wyjeździe 2:0 (0:0) po trafieniach Christiana Eriksena oraz Hakimiego i po raz jedenasty w tym roku zachował czyste konto.

Drużyna Gasperiniego starcie z Sassuolo rozpoczęła fatalnie, bo już w 23. minucie straciła bramkarza. Pierluigi Gollini dostał bowiem czerwoną kartkę. Mimo to dziewięć minut później Atalanta objęła prowadzenie po trafieniu niemieckiego obrońcy Robina Gosensa. Rywale wyrównali tuż na początku drugiej połowy. Rzut karny skutecznie wykonał Domenico Berardi. W 64. minucie zawodnicy Sassuolo cieszyli się z drugiej bramki. Sędzia jednak jej nie uznał, bo Manuel Locatelli był na spalonym.

Kwadrans przed końcem siły na boisku się wyrównały, bo czerwoną kartkę otrzymał Marlon. Atalanta miała świetną szansę na zwycięstwo, ale Luis Muriel zmarnował rzut karny. Jego strzał obronił Andrea Consigli.

Dzięki temu, Inter Mediolan po jedenastu latach został mistrzem Włoch. Ostatni raz z tytułu cieszył się w 2010 roku, jeszcze za kadencji Jose Mourinho. W sezonie 2010/2011 tytuł wywalczył AC Milan, a potem przez dziewięć lat z rzędu triumfował Juventus Turyn.

Antonio Conte po raz czwarty w karierze cieszy się ze zdobycia mistrzostwa Włoch. Wcześniej w latach 2012-2014 triumfował z Juventusem Turyn. Jego Inter wywalczył teraz więcej punktów (82), niż jakakolwiek drużyna z pięciu czołowych lig Europy.

Polak robi furorę w Liverpoolu! Fenomenalny gol na oczach Kloppa. Polak robi furorę w Liverpoolu! Fenomenalny gol na oczach Kloppa. "Jest niesamowity"