Rewolucja w Juventusie! Włoskie media przewidują prawdziwe trzęsienie ziemi

Lato w Turynie zapowiada się gorąco! Z Juventusu może odejść trener Andrea Pirlo, ale niepewny jest także los prezesa i dyrektora sportowego klubu.

Żarty się skończyły. Do Turynu przyleciał John Elkann, czyli prezes Fiata, Ferrari i grupy inwestycyjnej rodziny Agnellich Exor, która kontroluje Juventus. Włosko-amerykański przedsiębiorca spotkał się ze swoim kuzynem Andreą Agnellim, prezesem Juve. Obaj panowie rozmawiali o konsekwencjach nieudanej rewolty, jaką okazała się Superliga, ale także o tym, co może czekać Juventus. "La Gazzetta dello Sport" przewiduje prawdziwe trzęsienie ziemi.

Zobacz wideo Michniewicz ujawnił, kto jest na szczycie jego listy życzeń. „Nikt poważnie nas nie traktuje”

Turyńczycy rozgrywają fatalny sezon. Z Ligi Mistrzów wyrzuciło ich FC Porto, i to już w 1/8 finału. Drużyna Andrei Pirlo nie jest nawet pewna udziału w przyszłej edycji LM. Jedynym pocieszeniem, ale marnym, jest szansa na zdobycie Pucharu Włoch (w finale czeka Atalanta). Wszystko wskazuje, że z klubu odejdzie Pirlo, a zastąpić miałby go Massimiliano Allegri, który w latach 2014-19 zdobył z Juve pięć tytułów mistrzowskich, cztery Puchary Włoch oraz dwa razy awansował do finału Ligi Mistrzów.

"Allegri jak Fergusson"

Allegri chciałby pełnić podobną rolę, co kiedyś sir Alex Fergusson w Manchesterze United, a więc, oprócz trenowania, Włoch chciałby mieć duży wpływ na budowę drużyny na rynku transferowym. To oznacza, że z Juventusem mógłby pożegnać się Fabio Paratici, obecny dyrektor sportowy. Odejść miałby także Pavel Nedved, wiceprezydent. Niepewny los jest także Agnellego, którego miałby zastąpić Alessandro Nasi, członek grupy Exor. Z kolei Paraticiego może zmienić Cristiano Giuntoli, obecny dyrektor sportowy Napoli.

Włoskie media piszą także o potencjalnych ruchach transferowych Juve, które planuje zakup Manuela Locatellego z Sassuolo. Stara Dama postara się także zakontraktować Gigio Donnarummę, któremu wygasa kontrakt z Milanem.

Więcej o: