Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rozłam w Serie A! Pilne spotkanie władz klubów. Prezesi wściekli. "Judasz!"

W poniedziałek odbyło się spotkanie władz wszystkich klubów Serie A. Prezes Juventusu, Andrea Agnelli, został podczas niego nazwany "Judaszem", a ostre słowa zostały skierowane także do prezesów Milanu i Interu Mediolan.

W nocy z niedzieli na poniedziałek oficjalnie potwierdzono plan stworzenia Superligi, a dzień później poznaliśmy szczegóły planu. - Sytuacja futbolu jest bardzo zła. Od początku pandemii, Real stracił 400 milionów euro. Wszystkie ligi zrzeszone w ECA? Pięć miliardów euro. Jako najważniejsze kluby z Hiszpanii, Anglii czy Włoch musieliśmy znaleźć rozwiązanie. I uznaliśmy, że skoro zostaliśmy pozbawieni pieniędzy ze źródeł innych niż prawa telewizyjne, najlepszym sposobem na poprawienie sytuacji będzie sprawienie, by mecze były atrakcyjniejsze. Tworząc Superligę, która będzie miała grać w środku tygodnia, zastępując Ligę Mistrzów, zatrzymamy spadek dochodów. Pracowaliśmy długo i ciężko, od ponad dwóch lat, a pandemia kazała nam przyspieszyć - w studiu hiszpańskiej telewizji MEGA mówił Florentino Perez, prezes Realu i Superligi.

Zobacz wideo Skąd pomysł na utworzenie Superligi? Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze [Studio Biznes]

Zupełnie inną optykę ma Aleksander Ceferin, prezydent UEFA, który czuje się zdradzony przez Andreę Agnellego, prezesa Juventusu i wielkiego orędownika Superligi. – Andrea zadzwonił do mnie w sobotę, by powiedzieć, że wspiera reformy Ligi Mistrzów. Potem powiedział, że pogadamy za godzinę. Wyłączył telefon i więcej nie rozmawialiśmy – ujawnił Ceferin, dodając: – Andrea jest dla mnie największym rozczarowaniem. Nigdy nie spotkałem człowieka, który kłamałby tak często i z taką wytrwałością jak on. To nieprawdopodobne. Nie wiedziałem, że mamy tak blisko siebie tyle węży próbujących kąsać. Teraz już wiem - żalił się Ceferin.

Umowa na 23 lata! Założyciele Superligi pewni swego. Umowa na 23 lata! Założyciele Superligi pewni swego. "Nie ma podstaw do jej powstrzymania"

Prezes Juventusu obrażany przez rywali. "Judasz!"

Jeszcze w poniedziałek zwołano pilne spotkanie władz wszystkich klubów występujących w Serie A. - Judasz! - miał krzyczeć Urbano Cairo, prezes Torino, w kierunku Agnellego. Podkreślał jednocześnie, że Agnelli dopuścił się zdrady włoskiego futbolu, a jego działania są haniebne. Cairo nie był osamotniony w swoich emocjach, bowiem władze zarówno Juventusu, Interu Mediolan, jak i Milanu, mieli usłyszeć wiele ostrych słów pod swoich adresem. Co więcej, większość klubów jest zdecydowana na usunięcie tych trzech zespołów z rozgrywek krajowych.

Wtorkowa "La Gazzetta dello Sport" już przedstawiła nawet scenariusze spadków i awansów, na wypadek usunięcia trzech zespołów. Jak informują dziennikarze, żadna z drużyn nie spadłaby z Serie A, a trzy najlepsze zespoły Serie B uzyskałyby awans, aby ponownie w Serie A znalazło się 20 drużyn.

Katolik odmówił występu. Trener nie dał mu już wiele pograć. Umarł futbol, jaki znaliśmyKatolik odmówił występu. Trener nie dał mu już wiele pograć. Umarł futbol, jaki znaliśmy

Jeszcze więcej emocji wzbudziła kwestia różnicy finansów między Juventusem, Milan i Interem, a resztą ligi. Gdyby te trzy drużyny pozostały w Serie A, grając jednocześnie w Superlidze, odjechałyby jeszcze bardziej pozostałym zespołom, wykluczając je z walki o mistrzostwo Włoch. Jak donosi "La Repubblica", Agnelli miał stwierdzić, że "tak jest od 80 lat", co dodatkowo wzburzyło pozostałych prezesów.

Więcej o: