Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Natychmiastowe usunięcie Juventusu, Interu i Milanu z Serie A? Jest wniosek innych klubów

Atalanta, Cagliari i Hellas chcą natychmiastowego usunięcia Juventusu, Interu i Milanu z ligi włoskiej - donoszą włoskie media powołując się na dziennik "La Repubblica".

12 wielkich europejskich klubów ogłosiło powstanie nowych rozgrywek – Superligi. Ma w nich wziąć udział 15 klubów założycielskich i pięć zespołów, które co roku mogą awansować do rozgrywek na bazie osiągnięć z poprzedniego sezonu. Na ten moment udział w rozgrywkach zadeklarowało sześć angielskich klubów (Manchester United, Manchester City, Liverpool, Chelsea, Arsenal, Tottenham), trzy hiszpańskie (Barcelona, Real Madryt, Atletico) i trzy włoskie (Juventus, Inter, AC Milan).

Zobacz wideo Bayern odpadł z Ligi Mistrzów. "Bardzo krótka kołderka i absolutna desperacja"

Wiadomość o utworzeniu Superligi wywołała wiele emocji, głównie negatywnych. Przeciwko powstaniu nowych rozgrywek opowiedziały się FIFA, Europejskie Stowarzyszenie Klubów, a także federacje piłkarskie poszczególnych państw oraz władze ligowe. UEFA zagroziła, że zawodnicy grający w Superlidze nie będą mogli uczestniczyć w meczach międzypaństwowych, a kluby zostaną wykluczone z rozgrywek europejskich i krajowych.

Siedziba FIFA w ZurychuFIFA wydała komunikat ws. Superligi. "Zrobimy wszystko, co konieczne"

Juventus, Milan i Inter zostaną wyrzucone z Serie A już teraz? Trzy kluby opowiedziały się za tym pomysłem

"Goal.com" pisze, że we Włoszech rozpoczął się "ostracyzm" wobec klubów przystępujących do Superligi. Powstał już nawet pomysł wykluczenia z ligi trzech "separatystów", czyli Juventusu, Interu i Milanu. Miałyby zostać wyrzucone z Serie A już teraz. Taką wolę wyraziły trzy kluby – Atalanta, Cagliari i Hellas. Według włoskich mediów, powołujących się na dziennik "La Repubblica", miało się to stać w niedzielę, na pilnie zwołanym posiedzeniu rady Serie A. Zgromadzenie zostało zwołane, aby zaaprobować wspólne oświadczenie Serie A i UEFA w sprawie Superligi. Natomiast na poniedziałkowe popołudnie zaplanowano spotkanie przedstawicieli wszystkich klubów, oprócz tych trzech, które dołączyły do Superligi. Niewykluczone, że do wniosku Atalanty, Cagliari i Hellasu dołączą kolejne zespoły.

Możliwe, że wkrótce kibice będą świadkami zaciekłych batalii prawnych. Według włoskich mediów, Juventus, Inter i Milan ani myślą rozstawać się teraz z Serie A. Wykluczenie wszystkich tych zespołów byłoby na rękę klubom domagającym się usunięcia "wielkiej trójki". Gdyby tak się stało, to tytuł mistrzowski przypadłby właśnie Atalancie. Hellas Werona natomiast zagrałby w europejskich pucharach, a Cagliari być może w jakiś sposób uniknęłoby degradacji. Włoskie media zastanawiają się jednak, jak atrakcyjna może być liga bez trzech największych klubów.

UEFA przegłosowała nowy format Ligi Mistrzów! UEFA przegłosowała nowy format Ligi Mistrzów! "Zareagowała na powstanie Superligi"