Były trener Juventusu doradza prezydentowi pozbycie się Ronaldo

Były trener Juventusu Massimiliano Allegri miał się skontaktować z prezydentem Starej Damy, Andreą Agnellim w sprawie Cristiano Ronaldo. Zdaniem 53-latka klub powinien rozważyć sprzedaż Portugalczyka, ponieważ ten "blokuje rozwój zespołu".

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez włoski dziennik "La Repubblica", Allegri miał doradzać prezydentowi klubu pozbycie się Ronaldo. Zdaniem byłego trenera Starej Damy Portugalczyk "zabiera miejsce młodym, zdolnym zawodnikom, którzy nie mogą zdobyć naturalnego miejsca do rozwoju".

Cristiano Ronaldo wpadł w szał po meczu z Genoą. Cristiano Ronaldo wpadł w szał po meczu z Genoą. "Toksyczny nastrój udzielił mu się w szatni"

Juventus więźniem Cristiano Ronaldo

Juventus dziewięciokrotnie z rzędu triumfował w rozgrywkach włoskiej Serie A. Zdobycie 10. trofeum będzie jednak trudną sztuką - po 30. kolejkach Stara Dama traci do prowadzącego Interu aż 12 punktów i tylko prawdziwy kataklizm mógłby pozbawić drużyny z Mediolanu swojego pierwszego mistrzostwa kraju od 2010 roku.

Od początku pobytu Cristiano Ronaldo w Turynie mówiło się, że jego głównym celem będzie pomoc zespołowi w wygraniu Ligi Mistrzów. Póki co jednak plan ten się nie udał. Włoskie media twierdzą, że relacje pomiędzy obiema stronami uległy zmianie - z umowy stulecia, klub niejako stał się więźniem własnej gwiazdy.

Zobacz wideo Cristiano Ronaldo strzelił hat-tricka w 32 minuty i odpowiedział krytykom [ELEVEN SPORTS]

Rozmowy nt. przyszłości Cristiano Ronaldo

Kontrakt Cristiano Ronaldo z Juventusem wygasa pod koniec czerwca 2022 roku. "La Repubblica" podaje jednak, że po zakończeniu obecnego sezonu Portugalczyk spotka się z włodarzami klubu, aby omówić swoją przyszłość. Media twierdzą, że Juventus byłby skłonny pożegnać się ze swoją gwiazdą, ale należy wziąć pod uwagę kilka aspektów.

Włoski dziennikarz ma dość dyskusji na temat Szczęsnego. Włoski dziennikarz ma dość dyskusji na temat Szczęsnego. "To numer dwa"

Problematyczną kwestią może być fakt, że jak dotąd nie pojawiły się żadne konkretne oferty za Portugalczyka. Dodatkowo kłopotliwa może być kwestia podatkowa. Gdyby Ronaldo opuścił Turyn, byłby zmuszony zrezygnować z korzyści fiskalnych, które mogą zaoferować tylko Włochy.

Więcej o: