Kolejna asysta Piotra Zielińskiego! "Polak pokazał to znakomicie, na jeden kontakt" [WIDEO]

Piotr Zieliński, pomocnik Napoli miał siódmą asystę w tym sezonie w Serie A. Jego zespół wygrał na wyjeździe z Sampdorią 2:0.

W 35. minucie meczu zawodnicy Napoli rozegrali piękną, zespołową akcję. Przed polem karnym piłkę  wymienili Fabian Ruiz, Victor Osimhen oraz Piotr Zieliński. Reprezentant Polski podał na 16 metr do Ruiza, a ten błyskawicznie uderzył precyzyjnie przy słupku i zdobył bramkę.

Spain Soccer Champions LeagueKoniec sezonu dla piłkarza Realu Madryt! "Są na granicy wytrzymałości"

Polak znów przyspieszył grę

- Co za dynamika i co za gol Fabiana. Zrobił to wprost idealnie. Mówił Gennaro Gattuso, by podawać piłkę do Piotra Zielińskiego, bo on przyspiesza grę i po raz kolejny Polak pokazał to znakomicie, na jeden kontakt do Fabiana, a ten popisał się precyzyjnym strzałem - zachwycali się komentatorzy Eleven Sports.

Była to jedyna bramka w tej części spotkania. Po zmianie stron w 75. minucie gospodarze cieszyli się z wyrównania po strzale. Po analizie VAR gol nie został uznany, bo sędzia zauważył faul. 180 sekund przed końcem meczu wynik ustalił Osimhen po podaniu Driesa Mertensa.

Błąd przy golu dla Unionu BerlinSędziowie skrzywdzili Bayern? Wielka kontrowersja w meczu z Unionem

Dla Piotra Zielińskiego była to już siódma asysta w tym sezonie w Serie A. Oprócz tego zdobył sześć bramek. Pobił własny rekord asyst z sezonu 2016/17.

Napoli po 30. kolejkach zajmuje czwarte miejsce w tabeli, ale do prowadzącego Interu Mediolan traci aż piętnaście punktów.