Mistrzowie darmowych transferów atakują. "Totalny pat w negocjacjach"

Hakan Calhanoglu, jeden z liderów Milanu, może trafić latem do Juventusu! I to za darmo, bo Turkowi kończy się kontrakt już latem.

Jeśli wierzyć doniesieniom "La Gazzetta dello Sport", Hakan Calhanoglu, którego kontrakt wygasa już latem, pobiera rocznie 2,5 miliona euro rocznie. Od kilku miesięcy reprezentant Turcji negocjuje przedłużenie umowy z Milanem, ale obie strony wciąż nie mogą dojść do porozumienia. Klub nie chce zaoferować więcej niż cztery miliony euro rocznie, a zawodnik żąda minimum pięciu. Czas ucieka, a rozmowy stoją w miejscu. Sytuację zamierza wykorzystać Juventus, który - zdaniem Sky Sports - "znajduje się na pole position w wyścigu po Calhanoglu". - Totalny pat w negocjacjach Milanu z Hakanem - czytamy również.

Zobacz wideo "Obłędna. Jedna z najpiękniejszych". Komentatorzy zachwyceni bramką Pellego [ELEVEN SPORTS]

Latem 2017 roku Bayer Leverkusen sprzedał Turka do Milanu za 23,5 mln euro. Przez długi czas pomocnik kompletnie rozczarowywał, ale od początku pandemii wreszcie spełnia oczekiwania. W tym sezonie, licząc wszystkie rozgrywki, zdobył już siedem bramek i zaliczył 11 asyst. Tak kreatywny pomocnik z pewnością przydałby się Juve, które rozgrywa fatalny sezon w dużej mierze dlatego, że zupełnie nie funkcjonuje druga linia zespołu Andrei Pirlo

Sky Sport twierdzi, że Calhanoglu interesują się także londyńskie kluby: Arsenal i Chelsea. Portal "transfermarkt" wycenia 27-latka na 35 milionów euro, więc darmowy transfer takiego piłkarza świetnie wpisuje się w strategie Juventusu, który od wielu lat ściąga piłkarzy, którym kończą się umowy. W ostatnich latach w ten sposób zakontraktowali m.in. Paula Pogbę, Andreę Pirlo, Daniego Alvesa, Patrice'a Evrę, Samiego Khedirę, Adriena Rabiota czy Aarona Ramseya. Hakan będzie kolejny?

Więcej o:
Copyright © Agora SA