Romelu Lukaku bohaterem Interu Mediolan. 9. zwycięstwo z rzędu w drodze po tytuł

Bramka Romelu Lukaku w wyjazdowym meczu z Bologną (1:0) dała dziewiąte z rzędu zwycięstwo Interu Mediolan w Serie A. Do pobicia klubowego rekordu i ligi włoskiej, jeszcze jednak daleka droga, ale do zdobycia mistrzostwa po jedenastu latach przerwy coraz bliżej.

Piłkarze Interu Mediolan rekord ustanowili w sezonie 2006/2007. Wtedy wygrali aż siedemnaście meczów z rzędu w Serie A. Bliski wyrównania tego rekordu był Juventus Turyn, który na przełomie 2015 i 2016 roku wygrał piętnaście meczów z rzędu (serię przerwał niespodziewanym remisem 0:0 z Bologną).

Hansi Flick skomentował sytuację Roberta Lewandowskiego. Hansi Flick skomentował sytuację Roberta Lewandowskiego. "Są od tego specjaliści"

Niezawodny Lukaku dał wygraną

W sobotni wieczór Inter Mediolan odniósł dziewiąte zwycięstwo z rzędu! Najpierw pięć spotkań wygrał różnicą przynajmniej dwóch bramek, a w czterech ostatnich spotkaniach zwyciężał jednym golem. Wygraną z Bologną zapewnił Romelu Lukaku, który być może po zakończeniu tego sezonu opuści klub, bo bardzo zainteresowany jego sprowadzeniem jest Real Madryt. Na razie Belg zdobył dwudziestego gola i jest drugim snajperem ligi. Cztery trafienia więcej ma Cristiano Ronaldo z Juventusu Turyn.

Inter po tej wygranej zrobił kolejny duży krok do zdobycia po jedenastu latach mistrzostwa Włoch. Ma bowiem osiem punktów przewagi nad AC Milan, który tylko zremisował u siebie z Sampdorią 1:1, ale drużyna Stefano Pioliego rozegrała mecz więcej. Atalanta do Interu traci dziesięć, a Juventus Turyn aż dwanaście punktów.

Wojciech Szczęsny w meczu przeciwko TorinoWojciech Szczęsny antybohaterem derbów Turynu! Juventus stracił punkty przez Polaka [WIDEO]