Oficjalnie: Inter Mediolan zmienił herb! "Radykalny ruch"

Inter jest kolejnym klubem, który zmienił swój herb. We wtorek mediolańczycy pokazali światu nowe logo.

To oznacza, że koszulki z rozgrywek 2020/21 są ostatnimi, na których zobaczymy stary herb. Nowe logo pojawi się na strojach dopiero w kolejnym sezonie, ale już od wtorkowego południa nowy herb będzie można zobaczyć na profilach Interu w mediach społecznościowych oraz na części oficjalnych produktów klubowych. Dodatkowo, logo zostanie zaprezentowane na mediolańskim wieżowcu na Viale della Liberazione.

Zobacz wideo Polska nie powinna grać trzema napastnikami? "Bardziej sobie przeszkadzaliśmy niż pomagaliśmy"

- Nowe logo jest otwarte na świat, ale zakorzenione w mieście i w historii - czytamy na stronach Interu.

Inter to kolejny włoski klub zmienił swój herb. W 2017 roku Juventus też zaprezentował nowe logo. - Nie obudziliśmy się w środku nocy i nie stwierdziliśmy, że zmienimy herb klubu. Ten radykalny ruch estetyczny bierze się z przemyślanej strategii biznesowej. Musimy zwiększyć wpływy, jak każdy inny klub, ale musimy wiedzieć jak i gdzie to robić. Nowe logo pomoże nam zostać prawdziwą, globalną marką i przyciągnąć uwagę nowych fanów z całego świata - tłumaczył podczas konferencji SportsPro w Londynie, Silvio Vigato, dyrektor brandingu Juventusu

I w głównej mierze właśnie dlatego Inter też zmienił logo. Mediolańczycy chcą czerpać większe korzyści marketingowe, niż do tej pory.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.