Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Włoch oczarowany reprezentantem Polski. Co za słowa! "Piłkarz z innej planety"

Były włoski piłkarz, Salvatore Bagni, jest oczarowany Piotrem Zielińskim, który złapał znakomitą formę i błyszczy w ostatnich tygodniach w Napoli. - Czasami wydaje mi się, że on sam nie jest świadomy tego, że jest tak dobrym graczem. Moim zdaniem mówimy o piłkarzu z innej planety - zachwyca się Bagni.

Piotr Zieliński jest jednym z filarów ekipy prowadzonej przez Gennaro Gattuso. W obecnym sezonie Polak ma na koncie już osiem bramek w Napoli we wszystkich rozgrywkach, a w samej Serie A śrubuje swój rekord - sześć goli i sześć asyst to najlepszy wynik w jego karierze. Natomiast w reprezentacji pomocnik też spisuje się coraz lepiej, a w ostatnim meczu el. MŚ 2022 z Węgrami (3:3) zanotował asystę przy golu Kamila Jóźwiaka.

Zobacz wideo Czy Zieliński może być liderem kadry? „On jedną akcją nie odmieni losów meczu”

Paul Scholes mija Adama Matyska. Wembley, 1999 r.Ułańskie czako od premiera miało pobudzić fantazję polskiej kadry. Zamiast tego była kolejna klęska

Były włoski piłkarz jest pod ogromnym wrażeniem Zielińskiego. "Mówimy o piłkarzu z innej planety"

Wprost zachwycony Zielińskim jest Salvatore Bagni, były pomocnik m.in. Napoli i Interu. - Ma w sobie nieprzewidywalność, potrafi grać obiema nogami, dysponuje inteligencję potrzebną do tego, aby coś zmienić - przyznał w wywiadzie dla "Corriere dello Sport".

- Czasami wydaje mi się, że on sam nie jest świadomy tego, że jest tak dobrym graczem. Jeśli zauważą to Real Madryt lub inne kluby z tej półki, to mogą zacząć czynić starania o niego. Moim zdaniem mówimy o piłkarzu z innej planety - dodał Bagni.

Rzecznik kadry potwierdził: Test PCR u Łukasza Skorupskiego dał wynik pozytywnyRzecznik kadry potwierdził: Test PCR u Łukasza Skorupskiego dał wynik pozytywny

Wartość Zielińskiego rośnie. Dziennikarze "LGdS" wycenili Polaka

Kilka dni temu dziennikarze "La Gazzetta dello Sport" wzięli pod lupę grę Polaka i postanowili wycenić pomocnika. "Kupiony za 15 mln Polak jest filarem Napoli i niedawno odnowił umowę do końca 2024 roku. Technika, taktyka, elastyczność i wyobraźnia są elementami, które czynią z niego prawdziwego artystę". W dalszej części wypowiedzi pada konkretna kwota, za jaką można go wykupić z Napoli. "Obstawiamy, że mógłby odejść nawet za ponad 50 milionów euro" - napisali.

Zieliński ma ważny kontrakt do 2024 roku, ale według nieoficjalnych informacji podawanych przez włoskie media Polak ma w kontrakcie wpisaną specjalną klauzulę wynoszącą 110 mln euro. Polskim rekordzistą transferowym jest w tej chwili w Serie A Krzysztof Piątek, który do Milanu przechodził za 35 mln euro podczas sezonu 2018/19.

Obecnie Zieliński przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski, która w el. MŚ zmierzy się z Andorą (28 marca) i Anglią (31 marca). Po powrocie do Włoch, jego Napoli zmierzy się 3 kwietnia z Crotone w Serie A.