Media: Juventus ustalił cenę za Ronaldo. Klub nie będzie przeszkadzał w transferze

Cristiano Ronaldo może wrócić do Realu Madryt po zakończeniu sezonu 2020/2021. Juventus jest skłonny go sprzedać, jeśli otrzyma ofertę w wysokości 25 milionów euro - informuje hiszpański dziennik "AS".

Utrzymanie Cristiano Ronaldo w Juventusie to koszt 87 milionów euro, który rozkłada się między jego pensję, a amortyzację 100 milionów euro, które klub przelał Realowi Madryt latem 2018 roku. Nie zamierza on zmuszać Ronaldo do pozostania w Turynie i przedłużenia kontraktu, więc jeśli zechce odejść, nie stanie mu na przeszkodzie. Hiszpański "AS" poinformował, za jaką kwotę Juventus jest skłonny go sprzedać.

Zobacz wideo Juventus - Benevento 0:1. Fatalny błąd Artura [ELEVEN SPORTS]

Juventus może sprzedać Cristiano Ronaldo za 25 milionów euro. Nie zamierza go zmuszać do pozostania w klubie

Po przegranym meczu z Benevento (0:1) z włoskimi dziennikarzami rozmawiał dyrektor sportowy Juventusu, Fabio Paratici. Na pytania o przyszłość Cristiano Ronaldo w Turynie odpowiadał stanowczo. – Ta porażka nie zmienia naszych planów na przyszłość. Podtrzymujemy nasze stanowisko: nie wypuścimy najlepszego piłkarza na świecie – zapewniał w rozmowie ze "Sky Sport".

Jak informuje hiszpański dziennik "AS", Juventus może sprzedać Ronaldo za 25 milionów euro i nie będzie mu blokować odejścia. Piłkarz chce wrócić do Realu Madryt i do tej pory nie zaprzeczał plotkom, które pojawiały się w mediach. Ma też nie stwarzać przeszkód finansowych, aby transfer mógł dojść do skutku. Do tej pory Juventus nie otrzymał oficjalnej oferty. Jeżeli wymagania nie zostałyby spełnione, klub będzie zadowolony z pozostania Ronaldo na kolejny sezon.

Juventus zajmuje trzecie miejsce w tabeli Serie A z 55 punktami i traci 10 punktów do prowadzącego Interu Mediolan. Cristiano Ronaldo pozostaje liderem klasyfikacji strzelców z 23 bramkami na koncie – ma cztery trafienia więcej od Romelu Lukaku.

Więcej o: