50 mln euro za Piotra Zielińskiego?! Zachwyceni Włosi podgrzewają atmosferę

Piotr Zieliński w ostatnich tygodniach zachwyca w Napoli. Dziennikarze "La Gazetta dello Sport" postanowili wycenić Polaka. "Mógłby odejść nawet za ponad 50 milionów euro"

Piotr Zieliński jest jednym z filarów ekipy prowadzonej przez Gennaro Gattuso. W obecnym sezonie Polak ma na koncie już osiem bramek we wszystkich rozgrywkach, a w samej Serie A śrubuje swój rekord - sześć goli i sześć asyst to najlepszy wynik w jego karierze. 

Zobacz wideo Piotr Zieliński zachwycił Włochów. "Co za podanie. Złota asysta!" [ELEVEN SPORTS]

Kosmiczne liczby Lewandowskiego. Sam pokonuje najlepsze na świecie duetyKosmiczne liczby Lewandowskiego. Sam pokonuje najlepsze na świecie duety

Włoscy dziennikarze wycenili Zielińskiego. "Napoli go rozpieszcza, jakby był diamentem"

Dziennikarze "La Gazzetta dello Sport" wzięli pod lupę grę Polaka, a także postanowili go wycenić. "Kupiony za 15 mln Polak jest filarem Napoli i niedawno odnowił umowę do końca 2024 roku. Technika, taktyka, elastyczność i wyobraźnia są elementami, które czynią z niego prawdziwego artystę". W dalszej części wypowiedzi pada konkretna kwota, za jaką można go wykupić z Napoli. "Obstawiamy, że mógłby odejść nawet za ponad 50 milionów euro" - twierdzą dziennikarze.

Zieliński ma ważny kontrakt do 2024 roku, ale według nieoficjalnych informacji podawanych przez włoskie media Polak ma w kontrakcie wpisaną specjalną klauzulę wynoszącą 110 mln euro. Polskim rekordzistą transferowym jest w tej chwili w Serie A Krzysztof Piątek, który do Milanu przechodził za 35 mln euro podczas sezonu 2018/19.

Alfredo Pedulla, który jest ekspertem od rynku transferowego na łamach "LGdS" wypowiadał się w samych superlatywach nt. polskiego pomocnika Napoli. - Zieliński to małe zjawisko, które staje się coraz większe. Historia Polaka ma podłoże rynkowe, tysiąc aspektów, ale również pewność, że obecnie przeżywa najlepszy okres w swojej karierze. Napoli go rozpieszcza, jakby był diamentem - ocenił znany włoski dziennikarz.

Węgrzy boją się meczu z Polską. Węgrzy boją się meczu z Polską. "Sam Lewandowski nas ogra"

Po wygranej Napoli z Romą 2:0 klub Gennaro Gattuso wskoczyło na piąte miejsce w tabeli Serie A, wyprzedzając właśnie Romę. Do miejsca czwartego, zajmowanego przez Atalantę i premiowanego awansem do Ligi Mistrzów, drużynie Zielińskiego brakuje dwóch punktów. Mają oni jednak jeszcze jeden mecz zaległy. Po przerwie przeznaczonej na reprezentację zmierzą się z Crotone.

Więcej o: