Piotr Zieliński zachwycił włoskich dziennikarzy! "Rywale nie byli w stanie go zatrzymać"

Piotr Zieliński zachwycił włoskich dziennikarzy w meczu Napoli z Romą, wygranym 2:0. Polak wywalczył rzut wolny, po którym gola strzelił Dries Mertens. "Zawsze znalazł miejsce, by zranić rywala", "Rywale nie byli w stanie go zatrzymać" - to tylko kilka zdań z włoskich mediów.

Piotr Zieliński tym razem nie polepszył swojego dorobku bramek i asyst, choć miał ku temu szansę w 24. minucie. Po błędzie Romy w rozegraniu dostał piłkę z lewej strony pola karnego i uderzył w kierunku dalszego słupka. Piłka poleciała jednak obok słupka bramki rywala.

Zieliński rozegrał bardzo dobry mecz, ale wieczór należał do Driesa Mertensa. W 27. minucie zawodnik Napoli popisał się pięknym, mocnym strzałem z rzutu wolnego, po faulu na Zielińskim, z ponad 20 metrów, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Zaledwie siedem minut później Belg zdobył drugą bramkę. Piłka po długim podaniu w pole karne Romy spadła na głowę Matteo Politano, który dograł ją do Mertensa. Dla niego była to już 100. bramka zdobyta w Serie A.

Włoskie media zachwycone Piotrem Zielińskim

Włoskie media zachwycają się grą Zielińskiego, podkreślając, że cały czas był aktywny w ofensywie. "La Gazzetta dello Sport" uznała, że polski pomocnik zasłużył na "7,5" (w skali 1-10). - Był nie do złapania - ocenili włoscy dziennikarze. - Rywale nie byli w stanie go zatrzymać. Świetnie grał w linii z Insigne, dzielił formacje Romy i wielokrotnie posyłał świetne piłki, dzięki którym Napoli miało wiele okazji - ocenili z kolei dziennikarze tuttonapoli.net, którzy także ocenili Zielińskiego na "7,5".

Nieco niższą ocenę Polakowi przyznali dziennikarze goal.com, którzy ocenili go na "7". - Świetnie się poruszał po boisku. To fantastyczne, gdy wywalczysz rzut rożny, po którym padnie gol - ocenił z kolei Eurosport, którzy także przyznali "7". - Zawsze znalazł miejsce, by zranić rywala - określili dziennikarze calciomercato.it, którzy przyznali tę samą notę, dodając, że Zieliński jest bardzo blisko od zagrania swojego najlepszego sezonu w Serie A.

Dzięki tej wygranej Napoli wskoczyło na piąte miejsce w tabeli Serie A, wyprzedzając właśnie Romę. Do miejsca czwartego, zajmowanego przez Atalantę i premiowanego awansem do Ligi Mistrzów, drużynie Zielińskiego brakuje dwóch punktów. Mają oni jednak jeszcze jeden mecz zaległy. Po przerwie na kadrę zmierzą się z Crotone.