Tak się bawi Piotr Zieliński w Serie A! Wyrównał swój rekord! [WIDEO]

Piotr Zieliński zdobył kolejnego pięknego gola w Serie A. Reprezentant Polski trafił w meczu z Sassuolo (3:3) i wyrównał swój rekord strzelecki w lidze włoskiej.

Piotr Zieliński się nie zatrzymuje i pokazuje, że jest w wysokiej formie. W ostatnich czterech meczach Napoli strzelił trzy bramki. Najpierw trafił w przegranym 2:4 wyjazdowym meczu Serie A z Atalantą, a potem w wygranym 2:1 starciu Ligi Europy z Granadą.

"Uderzenia z daleka są jego specjalnością"

Teraz Piotr Zieliński pokonał bramkarza Sassuolo w wyjazdowym pojedynku 24. kolejki Serie A. Reprezentant Polski w 38. minucie otrzymał podanie na 18 metr od Niemca Diego Demme i pięknie przymierzył przy słupku.

- Zieliński znowu trafia i znowu zza pola karnego. Uderzenia z daleka są jego specjalnością. Jest jednym z najczęściej trafiających w ten sposób zawodników zespołu. To jest duża siła Napoli - zachwycali się komentatorzy Eleven.

Dla Zielińskiego to szósty gol w tym sezonie. Wyrównał tym samym swój najlepszy wynik strzelecki w lidze włoskiej z sezonu 2018/2019. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 3:3 po szalonej końcówce - w 90. minucie gola z rzutu karnego na 3:2 dla Napoli strzelił Lorenzo Insigne, ale w piątej minucie doliczonego czasu gry w ten sam sposób bramkę zdobył Francesco Caputo.

W ten sposób Napoli po 24 meczach ma 44 punkty na koncie - tyle samo co szósta Roma, o jeden więcej od siódmego Lazio i o osiem więcej od ósmego Sassuolo. Liderem jest Inter Mediolan (56 pkt), który wyprzedza AC Milan (52 pkt), Juventus (49 pkt) i Atalantę (46 pkt).