Włoscy giganci wymienią się swoimi gwiazdami? Propozycja last-minute

Jak podaje ceniony włoski dziennikarz, Gianluca Di Marzio, Inter Mediolan i AS Roma pracują nad wymianą, dzięki której klubami zamienią się Edin Dżeko i Alexis Sanchez.

Inter Mediolan jest wiceliderem tabeli Serie A z 41 punktami. Z kolei Roma zajmuje 3. miejsce z 37 punktami. Liderem po 19. kolejkach jest AC Milan, który ma dwa punkty przewagi nad derbowym rywalem.

Zobacz wideo Łukasz Skorupski puścił gola. I nagle słychać polskie przekleństwo [ELEVEN SPORTS]

AS Roma. Kulisy konfliktu na linii Edin Dzeko – Paulo Fonseca

Konflikt między byłym kapitanem Romy a trenerem pojawił się po meczu Pucharu Włoch, w którym Spezia pokonała Romę 4:2. Formalnie zespół z Rzymu został ukarany walkowerem za przeprowadzenie szóstej zmiany, która nie jest dopuszczana w przepisach. Pracę po tym spotkaniu stracił menadżer drużyny, Gianluca Gombar i dyrektor ds. sportu, Manolo Zubiria. Zdaniem mediów, rada drużyny reprezentowana przez Edina Dzeko i Lorenzo Pellegriniego, w rozmowie z Paulo Fonsecą żądała przywrócenia Gombara do pracy w roli menadżera. Na podstawie innych doniesień wynika, że negatywna odpowiedź na to żądanie zakończyła się strajkiem ze strony piłkarzy. Wówczas trening w Trigorii rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem. Dodatkowo po meczu w Pucharze Włoch Fonseca i Dzeko mieli kłócić się głośno przez kilka minut w tunelu, aż do interwencji Lorenzo Pellegriniego i Gianluki Manciniego.

W wyniku konfliktu klub odebrał opaskę Edinowi Dzeko, a nowym kapitanem został Lorenzo Pellegrini. Na sobotni mecz ze Spezią Fonseca nie powołał Pedro, Henrikha Mkhitaryana i Edina Dzeko - wszyscy oficjalnie z powodu urazów. Media piszące o Romie nie ukrywają, że tego konfliktu może nie udać się załagodzić.

Sanchez i Dzeko zamienią się klubami. Na ten moment jest jeden problem

W czwartek w Mediolanie spotkali się dyrektor generalny Romy, Tiago Pinto oraz dyrektor sportowy Interu, Piero Ausilio. Inicjatywa wyszła ze strony Romy, która chce się pozbyć Dzeko. Nowy agent Bośniaka, Alessandro Lucci, otrzymał informację od kierownictwa klubu, aby znaleźć jego klientowi nowego pracodawcę. Po spotkaniu między Pinto a Ausilio pojawiła się wzajemna aprobata do sfinalizowania transferów.

Jak podaje Gianluca Di Marzio, Inter Mediolan i Roma pracują nad wymianą, dzięki której Alexis Sanchez i Edin Dzeko zamienią się klubami na zasadzie wypożyczeń do końca sezonu. Gracze są zainteresowani takim rozwiązaniem. Problemem jest jednak różnica w kwotach, które są odprowadzane jako podatek. Inter Mediolan przy Alexisie korzysta z wprowadzonego półtora roku dekretu rozwojowego dla pracowników zza granicy. To pozwala klubom na nieco mniejsze obciążenia podatkowe dla pracowników przebywających we Włoszech przez co najmniej dwa lata. I o ile zarobki obu piłkarzy wynoszą tyle samo (7,5 mln euro), o tyle płaca brutto Bośniaka wynosi około 2-3 miliony euro więcej.

Rozwiązaniem może okazać się wypożyczenie Andrei Pinamontiego z Interu do Romy do końca tego sezonu, które pozwoli zmniejszyć różnicę w płacach brutto. W piątek ma dojść do kolejnego spotkania między działaczami klubu z Rzymu oraz zespołu z Mediolanu. Warto zaznaczyć, że zimowe okno transferowe we Włoszech zostanie zamknięte 1 lutego 2021 roku.

Więcej o: