Wyciekł nowy herb Interu Mediolan! Wielka wpadka

Jak donosi "La Gazzetta dello Sport", w mediach społecznościowych pojawił się nowy herb Interu Mediolan. Wszystko za sprawą Nike, który zamieścić zdjęcie nowego gadżetu, na którym można było dostrzec nowy herb klubu.

W Interze Mediolan wielkimi krokami zbliża się historyczna zmiana sponsora głównego. Od 1995 roku na koszulkach zespołu z Mediolanu widniała, produkująca opony, firma Pirelli, natomiast obecne warunki nie odpowiadają Interowi. Pirelli płaci Interowi 12 milionów euro rocznie, co daje im piąte miejsce pod tym względem w Serie A. Najwięcej pieniędzy od sponsora głównego otrzymuje US Sassuolo (18 milionów euro, MAPEI), a przed Interem jest także Juventus (17 milionów euro, Jeep), Roma (14 milionów euro, Qatar Airways) i Milan (14 milionów euro, Emirates).

Zobacz wideo Niesamowita seria Lewandowskiego! Polak się nie zatrzymuje [ELEVEN SPORTS]

Inter wedle doniesień "La Gazzetty" ma zamiar zmienić nazwę klubu z FC Internazionale Milano na Inter Milano oraz logo na litery I oraz M. Część doniesień zostało zdementowanych przez prezesa rady nadzorczej Interu, Alessandro Antonello, w rozmowie z agencją prasową ANSA. - Inter nie zmieni nazwy. Od ponad roku pracujemy nad projektem opartym na historycznych wartościach Interu, który ma zjednoczyć i zaangażować miliony naszych fanów oraz mocniej powiązać Inter z Mediolanem – odpowiedział dyrektor generalny zespołu z Mediolanu.

Tragiczny wypadek z udziałem piłkarzy PalmasKatastrofa samolotu w Brazylii. Piłkarze i prezes klubu zginęli na miejscu

Wyciekło zdjęcie nowego herbu Interu Mediolan

Na profilu firmy Nike na Twitterze pojawiło się zdjęcie nowego produktu w sklepie Interu Mediolan, na którym można już było zauważyć nowe logo klubu. I choć wpis błyskawicznie został usunięty, nie udało się uniknąć zrobienia zrzutów ekranu, które po chwili pojawiły się w mediach społecznościowych.

Na tych zdjęciach widać, że herb został zbudowany wokół liter I i M, które nawiązują tym samym do nieoficjalnych informacji, przekazywanych przez "La Gazzetta dello Sport".

Więcej o: