Szczęsny ważniejszy niż Ronaldo! Takich pochwał Polak chyba jeszcze nie czytał!

Juventus sięgnął po Superpuchar Włoch po pokonaniu 2:0 Napoli. Bohaterem spotkania był bramkarz Starej Damy, Wojciech Szczęsny, który zasłużył na najwyższe oceny. "Super Szczęsny, bronił wszystko", "Jego rola na boisku była bardziej decydująca o wyniku niż Ronaldo" - to tylko niektóre opnie we włoskiej prasie.

Bramki dla zespołu Andrei Pirlo zdobyli Cristiano Ronaldo i Alvaro Morata. Wynik spotkania mógł być jednak zupełnie inny gdyby nie fenomenalna postawa Szczęsnego, który popisał się kilkoma świetnymi paradami.

Kompromitacja Realu Madryt! Odpadli z III-ligowcem, a grali w przewadzeKompromitacja Realu Madryt! Odpadli z III-ligowcem, a grali w przewadze

Włosi zgodni i pod ogromnym wrażeniem występu Szczęsnego w Superpucharze Włoch z Napoli. "Bronił wszystko. Niesamowity refleks"

Chociaż to portugalska gwiazda Juve zdobyła 760. gola karierze, przebijając znakomitego Josefa Bicana, autora 759. trafień, a także Pelego, to po zakończeniu Superpucharu najwięcej mówi się we włoskich mediach o Szczęsnym, które usunął nieco w cień Cristiano Ronaldo. - Super Szczęsny, bronił wszystko - taki tytuł widnieje w dzienniku "La Gazzetta dello Sport", a polski bramkarz został oceniony znakomicie, najwyżej ze wszystkich piłkarzy na "7,5", gdzie najlepszą notą jest "10". "Sprtmediaset" również dostrzegł kunszt 30-latka dając mu identyczną notę "7,5" - Gigantyczny Szczęsny. W 28. minucie cudownie obronił uderzenie głową Hirvinga Lozano - napisali dziennikarze.

W podobnym tonie napisał portal goal.com. Szczęsny został oceniony na "7,5". - Szczęsny był rozstrzygający. Dwukrotnie zatrzymał Lozano - napisano w uzasadnieniu. Z kolei w "Corrierre della Serra" dziennikarze zwrócili uwagę, że "Jego rola na boisku była bardziej decydująca o wyniku niż Ronaldo". Otrzymał notę "7,5", taką samą jak w calciomercato.com. - Niesamowity refleks przy strzale Lozano z 28. minuty. Jedna z takich parad, które liczą się, jakby to był zdobyty gol - zachwycają się dziennikarze. Podobnie jak w tuttomercatoweb.com, gdzie oprócz najwyższej noty "7,5" Włosi pochwalili Szczęsnego. - Instynkt, pozycja, technika, cud - napisali.

Germany Soccer BundesligaRobert Lewandowski zmieniony już w 66. minucie. Wcześniej pobił rekord, a Bayern wygrał

Polak długo był bezrobotny, ale w doliczonym czasie gry uratował swoją drużynę. Popisał się na linii bramkowej dwiema fenomenalnymi interwencjami. "Co zrobił Szczęsny? To mogła być jedna z interwencji roku!" – zachwycał się znany włoski dziennikarz Tancredi Palmeri.

Dzięki zwycięstwu nad Napoli Andrea Pirlo wywalczył pierwsze trofeum w roli trenera Juventusu. Jego drużyna musi jednak odrabiać straty w Serie A, które wynoszą już 10 punktów do lidera, AC Milan (jeden mecz rozegrany więcej).