AC Milan przegrał po raz pierwszy od 27 meczów. Juventus okazał się za mocny

Juventus pokonał na wyjeździe osłabiony AC Milan 3:1 w "meczu na szczycie" włoskiej Serie A. Dwa gole do drużyny Wojciecha Szczęsnego strzelił w tym spotkaniu rewelacyjny tego dnia Federico Chiesa. W innych meczach zaskakujące porażki poniosły drużyny Interu Mediolan i Napoli.

Do starcia lidera z mistrzem Włoch obie drużyny podchodziły mocno osłabione. W Milanie zabrakło m.in. Zlatana Ibrahimovicia, Ismaela Bennacera czy Ante Rebicia, z kolei w Juve nie zagrali m.in. Alex Sandro, Alvaro Morata czy Juan Cuadrado.

Od pierwszych minut aktywny był w zespole gości duet Paulo Dybala - Federico Chiesa. Już w pierwszej akcji meczu Argentyńczyk mógł otworzyć wynik, ale nie zdołał zaskoczyć Gianluigiego Donnarummy. Udało się to dopiero Chiesie w 18. minucie gry. Włoch otrzymał od wspomnianego wcześniej Argentyńczyka piękne podanie piętą i w sytuacji "sam na sam" płaskim strzałem zapewnił Juventusowi prowadzenie.

Gospodarze wyrównali niedługo przed przerwą - w 41. minucie po świetnym kontrataku i po podaniu Rafaela Leao efektownym strzałem z 16 metrów w górny róg bramki popisał się Davide Calabria, zaskakując tym samym Wojciecha Szczęsnego.

Trzech piłkarzy na wylocie z Juventusu. Zaskakujące nazwiskaTrzech piłkarzy na wylocie z Juventusu. Zaskakujące nazwiska

Po zmianie stron to Juventus bardziej zdecydowanie dążył do drugiego gola i te starania przyniosły efekt po godzinie gry, znowu po akcji duetu Dybala - Chiesa. Po asyście Argentyńczyka reprezentant Włoch ściął z prawego skrzydła do środka i precyzyjnym płaskim uderzeniem nie dał szans bramkarzowi rywala.

Na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego goście przypieczętowali wygraną za sprawą Westona McKennie, który wykończył efektowną akcję skrzydłem Dejana Kulusevskiego.

Juve zasłużenie pokonało na wyjeździe Milan 3:1 i zbliżyło się do aktualnego lidera rozgrywek na siedem punktów. Dla gospodarzy z kolei jest to koniec efektownej, zapoczątkowanej 8 marca 2020 roku passy 27 meczów ligowych bez porażki, a także 17 kolejnych spotkań, w których Rossoneri trafiali pokonywali bramkarza rywali co najmniej dwukrotnie.

Prezes Napoli odrzucił oferty za Milika! Pozostała już tylko jedna opcjaPrezes Napoli odrzucił oferty za Milika! Pozostała już tylko jedna opcja

Wpadki Interu i Napoli, Glik lepszy od Walukiewicza w "polskim meczu"

W środę rozegrano całą 16. kolejkę Serie A i nie zabrakło niespodzianek. Drugi w tabeli Inter Mediolan niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Sampdorią Genua 1:2 (22 minuty Bartosza Bereszyńskiego), a Napoli w takim samym stosunku uległo na własnym boisku beniaminkowi Spezii (76 minut Piotra Zielińskiego).

W samo południe doszło do "polskiego starcia" na Sardynii. Cagliari Sebastiana Walukiewicza przegrało z Benevento Kamila Glika 1:2, a obaj reprezentanci Polski rozegrali po 90 minut. Dobrego nastroju nie może mieć także Bartłomiej Drągowski. Bramkarz Fiorentiny dwukrotnie wyciągał piłkę z siatki po strzałach Felipe Caicedo i Ciro Immobile, a Viola ponownie nie odniosła zwycięstwa, przegrywając 1:2.

LukakuNajbardziej niedoceniany napastnik świata? "Strzelałby w Bayernie tyle co Lewandowski"

Z drużyn z czołówki cenne zwycięstwa odniosły Roma (3:1 z Crotone) oraz Atalanta Bergamo (3:0 z Parmą).

W tabeli Serie A wciąż prowadzi AC Milan, który ma po 16 kolejkach 37 punktów i o jedno oczko wyprzedza drugi Inter. Trzecia jest Roma (33 punkty), a czwarty Juventus (30 punktów, jeden mecz rozegrany mniej).