Szczęsny wyjaśnił reakcję Ronaldo na triumf Lewandowskiego. "Nagle, że obrażony"

- Dieta? Cristiano potrafi w tym aspekcie odpuścić, a Robert nie - przyznał Wojciech Szczęsny, bramkarz reprezentacji Polski i Juventusu Turyn w najnowszym odcinku "Foot Trucka", tłumacząc również reakcję Portugalczyka na triumf Lewandowskiego w plebiscycie FIFA The Best.

Wojciech Szczęsny opowiadał m.in. o Leo Messim, Gianluigi Buffonie, Juventusie Turyn oraz reprezentacji Polski. Zdradził również, że już kilka lat temu myślał o tym, że Robert Lewandowski zostanie najlepszym zawodnikiem świata. Jeszcze, kiedy "Lewy" występował w barwach odwiecznego rywala Bayernu Monachium - Borussii Dortmund. 

Zobacz wideo Fatalna interwencja Szczęsnego w meczu Juventus - Udinese 4:1

Lewandowski wygrał, a Cristiano Ronaldo siedział znudzony

Szczęsny odniósł się również do reakcji Cristiano Ronaldo po ogłoszeniu wyników na najlepszego piłkarza świata. Podczas połączenia internetowego Robert Lewandowski, Leo Messi i Cristiano Ronaldo czekali na ogłoszenie zwycięzcy. Ten ostatni wydawał się jednak sfrustrowany, choć, co ciekawe, w głosowaniu na pierwszym miejscu umieścił właśnie Lewandowskiego.

- Cristiano mówił: "Siedziałem tam godzinę, 55 minut poza wizją, no to siedziałem już taki trochę znudzony. Nagle jedno zdjęcie złapali, akurat jak skrzyżowałem sobie ręce i nagle [mówi się - przyp.red.], że obrażony". Ja też teraz tak usiadłem i nie jestem na was obrażony - żartował Wojciech Szczęsny. 

Bramkarz Juventusu podkreślił, że Lewandowski i Cristiano Ronaldo są do siebie podobni. - Przede wszystkim na punkcie obsesji pracy. Obaj są nadludzko przeambitni. To nie jest normalne, jak na nich patrzysz. Mają obsesję na swoim punkcie, by zajść jak najwyżej. Doceniam, szanuję, podoba mi się, ale nie rozumiem tego, to nie moja bajka. W takim reżimie wytrzymałbym może sześć dni i coś bym sobie złamał lub nadciągnął - przyznał Szczęsny. 

 

Prowadzący program Łukasz Wiśniowski stwierdził, że Lewandowski tak często nie mówi o swoich ambicjach. - Zobaczymy, jak będzie, jak trzy razy zostanie najlepszym zawodnikiem świata. Wtedy się okaże, jak będzie często o tym mówił - dodał 30-letni bramkarz.

Szczęsny zdradził również, kto ma większą obsesję na punkcie diety. - Raczej Robert, bo Cristiano Ronaldo potrafi sobie odpuścić - powiedział. 

Więcej o: