Włosi jednoznacznie ocenili Wojciecha Szczęsnego. "Musi uważać"

Wojciech Szczęsny nie popisał się przy straconej bramce w meczu Juventusu z Udinese (4:1). Włoskie media zwracają jednak uwagę, że polski bramkarz nadal musi popracować nad jednym z elementów swojej gry.

Juventus rozbił Udinese na własnym stadionie aż 4:1. Dwie bramki strzelił Cristiano Ronaldo, który z 14 bramkami prowadzi w klasyfikacji strzelców. Przy straconej bramce nie najlepiej zachował się Wojciech Szczęsny. Polski bramkarz wyszedł do piłki dośrodkowanej z prawego skrzydła, ale zaliczył niefortunną interwencję, wybijając ją prosto pod nogi zawodnika Cagliari.

Zobacz wideo Serie A. Fatalna interwencja Szczęsnego w meczu Juventus - Udinese 4:1 [ELEVEN SPORTS]

Włoskie media zwracają uwagę, że Wojciech Szczęsny mógł zachować się lepiej. - Dwie obrony, w tym odbił piłkę po strzale Larsena na poprzeczkę, ale to Zeengelaar odebrał mu czyste konto - opisali dziennikarze "La Gazzetta dello Sport", który przyznali polskiego bramkarzowi ocenę "6" (w skali 1-10).

Duży błąd Szczęsnego z CagliariRonaldo nie chciał być gorszy od Lewandowskiego. Juventus rozbił rywala. Błąd Szczęsnego

"Szczęsny musi uważać na grę nogami"

Z kolei w "Corriere della Sera", które także przyznało Polakowi "6", podkreślono inny błąd Szczęsnego, który szczęśliwie nie zakończył się straconym golem. - Jeden stracony gol został anulowany, ale Szczęsny musi uważać na grę nogami - podkreślili dziennikarze. Polski bramkarz sam przyznawał, że od przyjazdu do Włoch bardzo rozwinął swoją grę nogami, jednak nadal musi pracować nad tym elementem, co pokazał także w meczu Juventusu z Udinese.

Taką samą ocenę przyznali Polakowi także dziennikarze calciomercato.com, który dodał, że Polak miał mnóstwo szczęścia, bo dwukrotnie uratowała go poprzeczka, a także włoski Eurosport i portal goal.com.

Piotr Zieliński z Napoli jest jednym z tylko dwóch Polaków, którzy mają szansę zagrać w finale Ligi Europy w GdańskuPiotr Zieliński zaliczył totalną przemianę. Zachwyceni Włosi popuścili wodze fantazji

Więcej o: