Napoli pozwało Milika do sądu! Żąda od Polaka odszkodowania

Jak donoszą włoskie media, Napoli pozwało Arkadiusza Milika do sądu. Żąda od polskiego zawodnika miliona euro odszkodowania.

"Corriere dello Sport" informuje, że Napoli domaga się pieniędzy od Milika za straty wizerunkowe wynikające z jego zachowań. Chodzi przede wszystkim o to, że reprezentant Polski bez zgody klubu reklamował w listopadzie 2018 roku własną restaurację. Piłkarze klubu z Neapolu mają w kontraktach wpisane, że ich wizerunek w 100 procentach należy do dyspozycji Napoli i zdaniem Włochów Milik powinien poprosić o pozwolenie na udział w kampanii promującej lokal w Katowicach. 

Zobacz wideo "Odłóżmy na bok liczby i gabloty. To jest najlepszy piłkarz na świecie"

Druga sprawa to bunt zawodników Napoli, do jakiego doszło w zeszłym roku. Nie chcieli się zgodzić na karne zgrupowanie po meczu z Red Bullem Salzburg w Lidze Mistrzów. Do tej pory pozwy w związku z tym otrzymali Nikola Maksimović i Elseid Hysaj. Teraz także Milik. Wszystkich trzech łączy to, że ich umowa z klubem z Neapolu wygada w czerwcu 2021 roku. 

Apoloniusz TajnerSyn miliardera całował Tajnera w rękę. "Ludzie byli pod ogromnym wrażeniem" [nieDawny Mistrz]

Milik i Napoli idą na wojnę sądową

Włoski dziennik dodaje, że polski napastnik nie zamierza zapłacić odszkodowania. Sam zaś chce pozwać klub w związku z zaległościami, jakie miały powstać wobec niego, jeśli Napoli nie spłaci ich do połowy lutego. 

Legia pożegnała piłkarza, który zagrał dla niej niemal 100 meczówLegia pożegnała piłkarza, który zagrał dla niej niemal 100 meczów

Wygląda na to, że rozstanie Milika z Napoli nie przebiegnie w pokojowych nastrojach. Reprezentant Polski już latem chciał odejść od Juventusu, ale kluby się nie dogadały. Przez to został skreślony i nie gra w tym sezonie. Czeka na zimowe okno transferowe, by zmienić pracodawcę.

Więcej o: