Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Włosi oburzeni wakacjami Cristiano Ronaldo. Inne zasady dla piłkarzy

Przeciętny włoski obywatel wracający z zagranicy do ojczyzny musi poddać się kwarantannie. Ale nie dotyczy ona wszystkich. "La Gazzetta dello Sport" informuje, że Cristiano Ronaldo spędzi święta w Dubaju, ale gdy wróci, to nie będzie musiał przebywać w domowej izolacji.

- Wiemy, że musimy dawać z siebie jeszcze więcej, aby grać coraz lepiej i wygrywać w bardziej przekonujący sposób. Jesteśmy Juventusem i nie możemy akceptować niczego innego, niż bycie perfekcyjnym na boisku. Liczę na to, że krótka przerwa pomoże nam wrócić silniejszymi. Do końca sezonu wciąż daleka droga, a my wierzymy, że będziemy z naszymi kibicami jeszcze świętowali. Wierzcie w nas i ufajcie nam, a razem osiągniemy wszystko! Gramy do końca - napisał na Instagramie Cristiano Ronaldo, po czym prywatnym samolotem udał się z rodziną do Dubaju, by świętować Boże Narodzenie.

Zobacz wideo "Odłóżmy na bok liczby i gabloty. To jest najlepszy piłkarz na świecie" [SEKCJA PIŁKARSKA #75]

Już 27 grudnia odbędzie się w Katarze ceremonia rozdania nagród Globe Soccer Awards. Podczas gali Ronaldo będzie rywalizował z Robertem Lewandowskim i Leo Messim o tytuł najlepszego piłkarza świata. Następnego dnia, w poniedziałek, Andrea Pirlo poprowadzi trening Juventusu. 

Co ciekawe, piłkarze, w przeciwieństwie do zwykłych obywateli, nie będą mieli obowiązku kwarantanny i wrócą do treningów, mimo że, całe Włochy w tym okresie będą objęte pomarańczową strefą (część czerwoną) z powodu pandemii. Zwykli obywatele, którzy w okresie 21.12-06.01 wracają do Włoch, są poddawani izolacji. 

Lionel Messi, Robert Lewandowski i Cristiano RonaldoRobert Lewandowski pobił kolejny rekord! Nikt się nawet do niego nie zbliżył

Nie tylko Cristiano Ronaldo opuści Włochy

"La Gazzetta dello Sport" dodaje, że jeszcze co najmniej trzech innych piłkarzy Juventusu opuści Półwysep Apeniński w okresie świąt i także nie zostanie poddana kwarantannie po powrocie. Piłkarze są uprzywilejowaną grupą. Mogą mieć kontakt z resztą zespołu, pod warunkiem, że drużyna trenuje odizolowana, a piłkarze są regularnie badani na obecność COVID-19. Jak pisze "LGdS", włoskie społeczeństwo nie jest jednak zachwycone faworyzowaniem piłkarzy, bo wiele zwykłych rodzin, z powodu kwarantanny, nie będzie mogła spędzić razem świąt.

Koledzy z Manchesteru City wspominają zmarłego Jeremy'ego WistenaŚmierć 17-letniego Jeremy'ego Wistena wstrząsnęła Anglią. "Cichy zabójca" wciąż atakuje [POLIGON SZKOLENIOWY]

Słaby sezon Juventusu

Juventus rozegrał 13 meczów w Serie A, ale zdobył w nich zaledwie 24 punkty. Stara Dama traci do Milanu, który rozegrał mecz więcej, już dziesięć punktów. Drużynie Pirlo lepiej idzie w Lidze Mistrzów, gdzie wygrała grupę, a w 1/8 finału zmierzy się z FC Porto.

David i Victoria BeckhamowieDavid Beckham prowadzi kolejną wojnę ze swoimi sąsiadami. "Albo grubo, albo wcale"