Szczęsny pokazał klasę! Ratował drużynę, ale przy tym uderzeniu nie miał żadnych szans [WIDEO]

Wojciech Szczęsny wielokrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki, ale po kapitalnym strzale Freulera nie miał absolutnie nic do powiedzenia. Ostatecznie Juventus zremisował 1:1 z Atalantą w meczu 12. kolejki Serie A.

Juventus objął prowadzenie w meczu z Atalantą w 29. minucie, gdy kapitalnym uderzeniem popisał się Chiesa. Wówczas wydawało się, że mistrzowie Włoch kontrolują wydarzenia na boisku. Kolejne minuty udowodniły, że nic bardziej mylnego. Szczęsny jeszcze w pierwszej połowie ratował swój zespół przed utratą prowadzenia, zwłaszcza w 42. minucie, gdy obronił dobry strzał Malinovskiego z rzutu wolnego.

W 57. minucie Polak nie miał jednak absolutnie nic do powiedzenia po fenomenalnym strzale Freulera sprzed pola karnego. Piłka po uderzeniu Szwajcara odbiła się od poprzeczki, spadając za plecy Wojciecha Szczęsnego. Przy tej trajektorii lotu piłki, polski bramkarz nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję.

Po drugiej stronie boiska jeszcze lepiej od Szczęsnego spisywał się Gollini, bramkarz Atalanty, który kilkukrotnie kapitalnie zatrzymywał piłkarzy Juventusu. W 60. minucie obronił rzut karny, doskonale wyczuwając kierunek, w który uderzył piłkę Cristiano Ronaldo.

Atalanta nie zamierzała przestawać atakować, jednak kapitalnie spisuje się Wojciech Szczęsny, który najpierw odbił piłkę po strzale Romero, a chwilę później zatrzymał Gomeza. I choć obydwa zespoły nacierały do ostatniej akcji spotkania, mecz zakończył się remisem 1:1.