Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarz Serie A nie wytrzymał w czasie meczu. Czeka go kara za bluźnierstwo

Obrońca Romy Bryan Cristante został zawieszony po ostatnim meczu Serie A z Bologną (5:1). Powód? Bluźnierstwo.

Roma prowadziła w niedzielę 3:0 w Bolonii, gdy w 24. minucie Cristante trafił do własnej bramki. Wściekły 25-latek wykrzyczał nieparlamentarne słowa. Zdaniem władz Serie A należy mu się kara. Piłkarz rzymskiego klubu został zawieszony na jedno spotkanie. Nie zagra w czwartek w meczu ligowym z Torino.

Zobacz wideo Potężne uderzenie Zielińskiego. "Ależ blisko było"

Sędzia Gerardo Mastandrea prowadzący mecz Bologna - Roma stwierdził, że Cristante dopuścił się bluźnierstwa, naruszając przepisy art. 37 włoskiego kodeksu prawa sportowego. W raporcie pomeczowym arbiter napisał, że otrzymał wiadomość od przedstawicieli związku, że Cristante użył w czasie spotkania słów bluźnierczych. Następnie przestudiował nagranie telewizyjne i dodał: "Nie ma wątpliwości, że wyrażenie jest wyraźnie widoczne i słyszalne". Co dokładnie powiedział piłkarz? "Porco dio", co można z włoskiego przetłumaczyć jako "Bóg jest świnią".

Zobacz samobójczy gol Cristante od 1:39:

 

Bluźnierstwo w Serie A

Jest to dość nietypowy powód do ukarania piłkarza, ale nie we Włoszech. Na boiskach Serie A bluźnierstwo karane jest od 2010 roku. W zeszłym sezonie podobną karę jak Cristante otrzymali Francesco Magnanelli (Sassuolo) i Matteo Scozzarella (Parma). Rok wcześniej za bluźniercze słowa ukarano także pomocnika Udinese Rolando Mandragorę. Z kolei trener Atalanty, Gian Piero Gasperini, otrzymał kiedyś karę za te same słowa, co Cristante. Warto dodać, że publiczne bluźnierstwo jest we Włoszech uważane za wykroczenie administracyjne.

Faul Danny'ego DrinkwateraObrzydliwy odwet piłkarza Chelsea na 16-latku. Awantura na boisku [WIDEO]

Roma wygrała z Bologną 5:1, a samobój 25-latka nie wpłynął na losy meczu. Rzymski klub nie odwołał się od kary dla Cristane, co w innych wypadkach praktycznie się nie zdarza. We Włoszech prawie wszystkie decyzje sędziów czy kary są kwestionowane. Bryan Cristante jest zawodnikiem Romy od lipca 2019 roku. W tym sezonie jest podstawowym zawodnikiem. Zagrał w 15 meczach w ramach Serie A i Ligi Europy

Panthers WrocławKlub z Wrocławia zagra na zapleczu NFL. "Polska jest dla nich za mała"