Włosi zachwyceni grą Piotra Zielińskiego! "Inspiruje. Niszczy rywala"

"Inspiruje. Gdy znajduje wolne przestrzenie dla partnerów z zespołu, niszczy rywala" - o grze Piotra Zielińskiego napisali dziennikarze tuttonapoli.net. Włoskie media zachwycają się formą polskiego pomocnika, który w niedzielnym meczu Napoli z Crotone (4:0) zaliczył asystę.

W 31. minucie meczu Napoli z Crotone (4:0) Zieliński założył siatkę jednemu z zawodników Crotone, zagrał piłkę na lewe skrzydło do Insigne, a ten pięknym strzałem w prawy górny róg bramki dał prowadzenie Napoli. Chyba jeszcze bardziej niż strzałem Włocha, po meczu zachwycano się zagraniem i formą pomocnika reprezentacji Polski.

Astronomiczna klauzula w kontrakcie Piotra Zielińskiego. Włosi ujawnili szokujące liczbyAstronomiczna klauzula w kontrakcie Piotra Zielińskiego. Włosi ujawnili szokujące liczby

Włoskie media zachwycone Zielińskim. "Inspiruje"

"Inspiruje. Gdy znajduje wolne przestrzenie dla partnerów z zespołu, niszczy rywala" - o grze Zielińskiego napisali dziennikarze tuttonapoli.net. Przyznali mu oni notę "7". Czyli taką samą, jaką wystawiły portale calciomercato.it i napolicalciolive.com. "Magicznym podaniem do Insigne otworzył mecz" - napisał drugi ze wspomnianych serwisów. 

"Miał udział przy pierwszym golu, gdy przepuścił piłkę między nogami Giuseppe Cuomo" - zauważyła krótko "La Gazzetta dello Sport", która 26-latkowi przyznała "6,5".

Zielińskim zachwycał się także trener Napoli, Gennaro Gattuso. Nigdy nie widziałem zawodnika, który mija rywala tak, jak robi to Piotr Zieliński. Ma wielką jakość, on tańczy z piłką - mówił. I dodawał: "Do bycia wielkim brakuje mu tych siedmiu-ośmiu zdobywanych goli na sezon. Ale ma warunki, żeby to zrobić".

Włoskie media wysoko oceniły polskiego piłkarza! Boniek też pochwalił, choć cierpiałWłoskie media wysoko oceniły polskiego piłkarza! Boniek też pochwalił, choć cierpiał

Dzięki wygranej z Crotone Napoli jest na trzeciej pozycji w tabeli obecnego sezonu Serie A z dorobkiem 20 punktów. Traci do prowadzącego Interu trzy punkty. Crotone jest wciąż ostatnim zespołem rozgrywek z jedynie dwoma zdobytymi punktami.

Kto powinien zostać Ikoną Futbolu 2020 w kategorii piłkarka?
Lucy Bronze (Olympique Lyon/Manchester City)
14%
Delphine Cascarino (Olympique Lyon)
12%
Pernille Harder (Wolfsburg/Chelsea)
36%
Vivianne Miedema (Arsenal)
17%
Wendie Renard (Olympique Lyon)
21%
Więcej o: