Kapitalne wiadomości ws. Sebastiana Walukiewicza. Najlepszy w lidze!

Sebastian Walukiewicz konsekwentnie buduje swoją markę w Serie A. Polak rozgrywa świetny sezon w barwach Cagliari, a na jego imponujące statystyki uwagę zwrócili też zagraniczni dziennikarze.

Walukiewicz jest ostoją linii defensywnej Cagliari. Wystąpił we wszystkich dziewięciu ligowych meczach od pierwszej do ostatniej minuty, a oprócz dobrej grze w obronie zanotował też asystę przy jednej z bramek dla swojego zespołu.

Zobacz wideo Jacek Gmoch: Żyjemy jak za okupacji. Obostrzenia są ostrzejsze [SEKCJA PIŁKARSKA #74]

Walukiewicz liderem

Jak wyliczył serwis statystyczny Opta, Walukiewicz zaliczył też najwięcej kontaktów z piłką i celnych podań w tym sezonie Serie A, biorąc pod uwagę zawodników, którzy nie skończyli 21 lat.

Dobra postawa Polaka nie umknęła uwadze czołowych europejskich klubów. We wrześniu serwis tuttomercatowem.com informował, że środkowym obrońcą zainteresowany jest m.in. Inter Mediolan.

Walukiewicz trafił do Cagliari latem 2019 roku z Pogoni Szczecin za 4 mln euro. Początkowo 20-latek grał niewiele, ale z czasem stał się kluczową postacią w zespole. Jego kontrakt obowiązuje do czerwca 2023 roku.

W seniorskiej reprezentacji Polski zadebiutował w październiku tego roku meczem z Finlandią. Zagrał również w późniejszych potyczkach z Włochami i Ukrainą.

Więcej o:
Copyright © Agora SA