Kuriozalne sceny we Włoszech! Drużyna w Serie B grała w "12". Sędzia niczego nie zauważył!

Do przedziwnej sytuacji doszło na zapleczu Serie A pomiędzy Cosenza a Salernitaną. W końcówce spotkania przez kilka minut w zespole gospodarzy przebywało na boisku aż 12 graczy - poinformował portal football-italia.net.

Salernitana z Patrykiem Dziczkiem (grał do 62. minuty) i Tomaszem Kupiszem (cały mecz) w składzie została liderem Serie B dzięki wyjazdowej wygranej z Cosenzą 1:0 po golu Gennaro Tutino z 50. minuty. Wynik tego meczu zszedł na dalszy plan, po tym jak okazało się, że w zespole Cosenzy przez kilka minut biegało jednocześnie na murawie aż 12 piłkarzy przy 11 zawodnikach gości. Jak do tego doszło?

Absurdalna sytuacja w Serie B.  Grali 12 na 11 przez kilka minut

Trener Cosenzy Roberto Occhiuzzi w 76. minucie zdecydował się na trzy zmiany. Za Lukę Bittantego, Mirko Brucciniego i Mirko Carrettę weszli na plac gry Adrian Petre, Ishan Sacko i Abou Ba. Brucini nie zdawał sobie sprawy, że powinien opuścić murawę i pozostał na boisku przez około pięciu minut! Sędzia również przeoczył ten fakt. Dopiero reakcja piłkarzy rezerwowych Salernitany uświadomiła sędziego, że w zespole Cosenzy jest za dużo zawodników jednocześnie na murawie.

Później Abou Ba w zaledwie pięć minut został ukarany dwoma żółtymi, a w konsekwencji czerwoną kartką. Francuz pierwsze upomnienie dostał za to, że nie czekał, aż jego kolega z zespołu opuści boisko. Natomiast drugie za faul. W tym momencie sytuacja diametralnie się zmieniła i Cosenza miała na murawie o dwóch piłkarzy mniej.

US Salernitana 1919 po wygranej z Cosenzą po 9. meczach jest liderem Serie B, mając 20 punktów, natomiast Cosenza plasuje się na 12. pozycji.