Takiej czerwonej kartki jeszcze nie było! Koszmar [WIDEO]

To prawdopodobnie jedna z najbardziej absurdalnych czerwonych kartek w historii piłki nożnej, aczkolwiek w pełni zasłużona i uzasadniona przepisami. Bramkarka Romy Rachele Baldi wyleciała z boiska w meczu 8. kolejki kobiecej Serie A, w którym jej błąd nie tylko sprawił, że rzymianki grały przeciwko Milanowi w osłabieniu, ale straciły też punkty.

Wideo pochodzi z serwisu VOD

Zobacz wideo eSekcja - Polska wygrała z Holandią!

Była 55. minuta meczu, a AS Roma remisowała z AC Milan 0:0. Bramkarka ekipy ze stolicy wznawiała właśnie grę z piątego metra. Sytuacja pozornie niegroźna, jakich w czasie każdego każdego spotkania wiele. Tym jednak razem wybicie piłki było pasmem fatalnych błędów, które całkowicie zmieniły losy meczu.

Rzut karny LewandowskiegoSzef sędziów nie ma wątpliwości ws. karnych Roberta Lewandowskiego

Kuriozalny błąd

Baldi nie wybiła piłki, a jedynie podała ją do stojącej obok w polu karnym partnerki z obrony. Ta jednak zawahała się i stanęła w miejscu, nie spodziewając się podania. Widząc to niezdecydowanie wśród rywalek, kapitan Milanu Valentina Giacinti ruszyła do piłki, a spanikowana Baldi wybiła ją w końcu za linię boczną. Ku zaskoczeniu bramkarki grę szybko przerwał sędzia, który najpierw wskazał na jedenasty metr, a potem pokazał Baldi czerwoną kartkę. Całą sytuację zobaczyć można w materiale wideo poniżej.

Przepisy jasno mówią, że zawodniczka wznawiająca grę z piątego metra może dotknąć piłki raz - wybić lub podać poza pole karne. Baldi zaliczyła jednak dwa kontakty z piłką, do tego drugim kontaktem pozbawiła Giacinti szans na niemal pewnego gola. Dwie poważne pomyłki, które doprowadziły do wyrzucenia z boiska.

Bukmacherzy ocenili szanse Brzęczka na zwolnienie. Bukmacherzy ocenili szanse Brzęczka na zwolnienie. "Wykonałem trzy zadania"

Kapitan Milanu sama wykonała jedenastkę i, jak się okazało, jej gol z jedenastego metra był trafieniem na wagę trzech punktów. Zespół z Mediolanu wygrał 1:0.

Więcej o: