Cztery gole w szalonym meczu Milanu! Ibrahimović z piekła do nieba

AC Milan zremisował na własnym stadionie 2:2 z Veroną. Bohaterem gospodarzy okazał się Zlatan Ibrahimović, który uratował punkt w doliczonym czasie gry, choć wcześniej fatalnie spudłował z rzutu karnego.

AC Milan znakomicie rozpoczął sezon Serie A. W pierwszych sześciu kolejkach wygrał pięć spotkań i tylko jedno zremisował, dzięki czemu zajmował przed meczem z Veroną pierwsze miejsce w tabeli. Goście byli na 8. pozycji, ale zwycięstwo pozwoliłoby przesunąć im się na 4. miejsce, przed Romę, Juventus czy Atalantę.

Piłkarze Verony znakomicie rozpoczęli mecz z Milanem. Już w 6. minucie wyszli na prowadzenie po bramce Baraka. Niecały kwadrans później było już 0:2, po tym, gdy piłka odbita od Calabrii zaskoczyła Donnarummę i wpadła do siatki. W 27. minucie było już tylko 1:2, gdy Magnani dał się zaskoczyć piłką i skierował ją do własnej siatki, obok bezradnego Silvestriego.

Zlatan Ibrahimović zagra na Euro przeciwko Polsce? Tajemniczy wpis napastnikaZlatan Ibrahimović zagra na Euro przeciwko Polsce? Tajemniczy wpis napastnika

Ibrahimović bohaterem Milanu

Po przerwie seria nadzwyczajnych zdarzeń trwała w najlepsze. W 65. minucie Ibrahimović nie wykorzystał rzutu karnego, który dałby wyrównanie. Szwed uderzył wysoko nad poprzeczką. Milan nie przestawał naciskać i w 90. minucie Calabria mógł się zrehabilitować. Włoch trafił do siatki, jednak VAR wykazał, że Ibrahimović przy podaniu do Włocha zagrał piłkę ręką i tablica wyników nadal wskazywała wynik 1:2.

Wtedy jednak ponownie do głosu doszedł Zlatan Ibrahimović. Szwed znakomicie odnalazł się w polu karnym rywali i strzałem głową dał punkt swojej drużynie, strzelając gola w siódmym kolejnym meczu Serie A, w którym wystąpił, wliczając w to także ostatnie spotkania w poprzednim sezonie.

Milan utrzymał tym samym prowadzenie w Serie A, utrzymując także dwa punkty przewagi nad Sassuolo, które w piątek zremisowało bezbramkowo z Udinese, walczące o utrzymanie. Verona pozostała na 8. miejscu, mając pięć "oczek" mniej od lidera, ale tracąc tylko dwa punkty do 4. Romy.