Arkadiusz Milik przedstawił swoje żądania. Nowy klub musi spełnić dwa warunki

Według doniesień włoskich mediów Arkadiusz Milik może zostać sprzedany przez Napoli w styczniowym oknie transferowym za 20 mln euro. Tyle chciałby dostać za niego prezes klubu, Aurelio De Laurentiis, natomiast sam zawodnik ma dwa żądania, które musi spełnić jego nowy klub.

Sytuacja Arkadiusza Milika w Napoli jest zła przynajmniej od kilku miesięcy. Reprezentant Polski znajduje się poza kadrą meczową klubu, ponieważ odrzucił możliwość przedłużenia kontraktu z zespołem spod Wezuwiusza i chciał przejść do innego klubu, jednak jego próba zakończyła się fiaskiem.

Zobacz wideo Zobacz pierwszego gola Krzysztofa Piątka w tym sezonie! Kluczowy moment [ELEVEN SPORTS]

Bayern wrzucił wpis o LewandowskimBayern wrzucił wpis o Lewandowskim i przechytrzył internautów. Zamknął dyskusję na dobre

Polski napastnik w styczniu będzie chciał zmienić klub, aby nie wypaść z kadry Brzęczka i być branym pod uwagę przy powołaniach do reprezentacji Polski, którą w przyszłym roku czeka finałowy turniej mistrzostw Europy. 

Milik w styczniu zmieni klub? "Za 20 mln euro i 4 mln pensji"

Zdaniem "Tuttsport" Milik miałby tracić zimą do Interu Mediolan. - Arek Milik to okazja na styczeń, nawet dla Interu czy Milanu. Nerazzurri szukają zastępcy dla Lukaku. Polak mógłby stanowić alternatywą. W Mediolanie byłaby to inwestycja perspektywiczna, bo Ibra jest starszy od Lukaku. Będzie to również zależeć od próśb Napoli i ruchów klubów takich  klubów jak Everton czy Tottenham, nie zaniedbując Fiorentiny i Romy - powiedział na antenie radia "Kiss Kiss" dziennikarz Niccolo Ceccarini, cytowany przez portal calciomercato.com.

Portal europaCalcio.it sugeruje, że Milik może w styczniu zostać piłkarzem Chelsea na zasadzie transakcji wymiennej. Miałby zastąpić Olivera Girouda, którego kontrakt z The Blues wygasa na koniec czerwca 2021 roku. - Władze londyńskiego klubu widzą Milika jako napastnika o odpowiednim profilu, aby wzmocnić ich ofensywę. Ze swojej strony Chelsea może zaproponować Napoli Emersona Palmieriego - czytamy na włoskim portalu.

Łukasz Fabiański o obronie karnego LookmanaŁukasz Fabiański tłumaczy przedziwny rzut karny, który obiegł internet. "Wysyłał sygnały"

"LGDS" twierdzi z kolei, że prezes Napoli Aurelio De Laurentiis będzie w stanie oddać Milika za 20 mln euro. - ADL chciałby 20 mln euro, a zawodnik oczekuje 4 mln pensji i chce grać w Lidze Mistrzów. Łatwo powiedzieć. We Włoszech, na papierze, zarówno Inter, jak i AC Milan mogą potrzebować zawodnika o jego charakterystyce - napisał Daniele Vitiello z portalu fcinter1908.it, powołując się na doniesienia włoskiej gazety.

Więcej o: