Polacy bohaterami swoich drużyn we Włoszech! Pierwsze gole w tym sezonie

Dobry weekend Polaków na zapleczu Serie A. Filip Jagiełlo i Sebastian Musiolik zdobyli bramki dla swoich zespołów. Brescia wygrała, a Pordenone zremisowało. To pierwsze gole Polaków w tym sezonie.

W zeszłym sezonie Filip Jagiełło był zawodnikiem Genoi. I choć zaliczył udaną rundę wiosenną, to latem niespodziewanie został wypożyczony do klubu Brescia Calcio. W Serie B początkowo nie grał, ale w sobotę został bohaterem.

W sobotę Brescia mierzyła się na wyjeździe z Cosenzą. Po pierwszej połowie klub Polaka prowadził 1:0 po golu Daniele Desseny. W 61. minucie na 2:0 podwyższył Jagiełło. Dla byłego pomocnika Zagłębia Lubin był to dopiero trzeci występ w nowym klubie (dwa w Serie B, jedno w Pucharze Włoch). Pod koniec meczu gola kontaktowego strzelił Mohamed Bahlouli, ale Brescia utrzymała prowadzenie i zajmuje teraz 10. miejsce w lidze

Musiolik też z golem

Debiutancką bramkę w Serie B zdobył też Sebastian Musiolik, wypożyczony przez Pordenone z Rakowa Częstochowa. Polak w 92. minucie strzelił gola na 1:1 przeciwko Chievo. Liderem Serie B jest właśnie zespół z Werony, zaś Pordenone zajmuje 11. miejsce.