Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lazio może zostać nawet wykluczone z Serie A. Włoska federacja już działa

Włoska federacja piłkarska bada sprawę Lazio. Jak donosi "La Gazzetta dello Sport", włoski klub może zostać ukarany "od grzywny do nawet wykluczenia z Serie A".

Lazio do meczu z Zenitem Sankt Petersburg w Lidze Mistrzów przystąpi bez Ciro Immobile, Lucasa Leivy i Thomasa Strakosha. Wszyscy trzej nie będą mogli zagrać w środę ze względu na procedury UEFA, dotyczące konieczności otrzymania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa co najmniej tydzień przed meczem.

Zlatan Ibrahimović zagra na Euro przeciwko Polsce? Tajemniczy wpis napastnikaZlatan Ibrahimović zagra na Euro przeciwko Polsce? Tajemniczy wpis napastnika

Zobacz wideo Grosicki wróci do Ekstraklasy? "Jeden klub w Polsce stać na Grosickiego. Rozmowy już były" [SEKCJA PIŁKARSKA #70]

Wszyscy trzej wystąpili jednak w niedzielnym meczu ligowym przeciwko Torino, wygranym 4:3, m.in. po decydującym golu Immobile. "La Gazzetta dello Sport" informuje, że sprawą zainteresowała się już prokuratura, a także włoska federacja piłkarska, które sprawdzą, czy Lazio mogło naruszyć protokół zdrowotny, obowiązujący z powodu pandemii koronawirusa.

Według włoskiego dziennika, prokuratura przesłuchała już zarówno prezesa klubu Claudio Lotito, jak i lekarza klubowego Ivo Pulciniego, jeszcze przed otrzymaniem wyników testów przeprowadzonych przed meczami z Brugge (1:1) i Torino (4:3). Wyniki testów otrzymała już także włoska federacja, która także będzie weryfikować ew. złamanie procedur.

Arkadiusz Milik w barwach Napoli"Arkadiusz Milik nigdy nie był specjalnie lubiany w Neapolu"

Zdaniem "La Gazzetta dello Sport", federacja zbada także stopień ew. naruszeń protokołu, co może mieć ogromny wpływ na wymiar ew. kary. Zgodnie z artykułem 8. protokołu, klub za złamanie procedur może zostać ukarany grzywną, karą punktową, degradacją na ostatnie miejsce, a nawet wykluczeniem z całych rozgrywek. Wszystko zależy od ryzyka zakażenia sprowadzonego na zawodników, personelu, sędziów, a także "zamiaru zmiany przebiegu lub wyniku meczu".

Więcej o: