Hiszpański profesor Simon atakuje Cristiano Ronaldo. "Wszyscy stali się ekspertami"

- Cristiano Ronaldo nagle stał się ekspertem. Trzeba wiedzieć, jak interpretować wyniki - powiedział Fernando Simon. Hiszpański naukowiec twierdził, że frustracja Ronaldo spowodowana opuszczeniem meczu z FC Barceloną była w pewnym sensie uzasadniona, ale z drugiej strony Portugalczyk za swój komentarz zasłużył przynajmniej na żółtą kartkę.

- PCR to g*wno prawda - napisał ostatnio Cristiano Ronaldo na Instagramie, negatywnie komentując w ten sposób badania na obecność koronawirusa. I chodzi tutaj o ten najdokładniejszy test. Niedługo potem Portugalczyk skasował post. Zdarzenie szybko rozprzestrzeniło się po internecie, bo wielu kibiców zrobiło screeny postów piłkarza

Zobacz wideo Leśnodorski: Lech ma 300 mln zł przewagi nad Legią. Teraz albo nigdy [SEKCJA PIŁKARSKA #69]

Cristiano Ronaldo wreszcie z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa. Zagra już w niedzielnym meczu?Cristiano Ronaldo wreszcie z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa. Zagra już w niedzielnym meczu?

Hiszpański ekspert od koronawirusa komentuje słowa Ronaldo. "Teraz został ekspertem"

Zachowanie piłkarza wzbudziło wiele kontrowersji i bardzo sarkastyczne reakcje. Włoski wirusolog Roberto Buroni wbił mocną szpilkę Portugalczykowi. - Witam mojego kolegę Cristiano Ronaldo w dużej grupie wirusologów. Bardzo przyda się w naszym kolejnym meczu z okulistami - napisał prześmiewczo na Twitterze.

Teraz swój komentarz dołożył inny naukowiec, Fernando Simon. - Trzeba wiedzieć, jak poprawnie zinterpretować wyniki testu, bo to nie jest takie proste, a potem powstają takie sytuacje, jak ta z Cristiano Ronaldo, który nagle stał się ekspertem - przyznał dyrektor Centrum Koordynacji i Alaramowania ws. zagrożenia zdrowia. - Nie chce o tym wiele mówić, ale chłopak miał duże szanse dowiedzieć się o tym więcej, ale tego nie zrobił - dodał hiszpański naukowiec, który podkreślił, że Ronaldo wypowiedział się, nie mając znajomości podstawowych faktów.

Kłopoty Cristiano Ronaldo. Minister sportu oskarża PortugalczykaKłopoty Cristiano Ronaldo. Minister sportu oskarża Portugalczyka

Simon skrytykował także podejście wielu osób do wirusa. - Odkąd wybuchła pandemia, wszyscy na świecie myślą, że stali się ekspertami w dziedzinie zdrowia. To prawda, że jest wielu poważnych ekspertów, a także innych, którzy nauczyli się wiele w ostatnim czasie. Ale każdy na świecie ma swoje zdanie.

Simon stwierdził, że frustracja Ronaldo spowodowana opuszczeniem meczu z FC Barceloną była w pewnym sensie uzasadniona, ale z drugiej strony Portugalczyk za swój komentarz zasłużył przynajmniej na żółtą kartkę.

Więcej o: