Eriksen przychodził do Interu jako gwiazda. Teraz gra po 40 minut na mecz. "To on podejmuje decyzje"

Christian Eriksen przychodził do Interu jako gwiazda Tottenhamu, ale jak na razie nie błyszczy we Włoszech. Dlaczego? Eriksen mówi, żeby zapytać o to trenera Antonio Conte. - Zadzwoń do niego i porozmawiaj z nim, bo to on podejmuje decyzje - odpowiedział kibicowi Duńczyk.

Były gwiazdor Tottenhamu Christian Eriksen, dziś zawodnik Interu Mediolan, wziął udział w sesji pytań i odpowiedzi zorganizowanej przez duńską federację piłkarską. Jeden z fanów zapytał go, dlaczego nie gra regularnie w drużynie prowadzonej przez Antonio Conte. - O to trzeba zapytać trenera - odpowiedział Eriksen, cytowany przez portal football-italia.net.

Zobacz wideo "Moim marzeniem jest zdobycie medalu dla Polski". Kulisy gali Suzuki Boxing Night 3

Antonio Conte ratuje byłe gwiazdy Premier League, które znalazły się na zakręcie. Antonio Conte ratuje byłe gwiazdy Premier League, które znalazły się na zakręcie. "Jest jak ojciec"

Eriksen o Conte

- Zadzwoń do niego i porozmawiaj z nim, bo to on podejmuje decyzje. Wzloty i upadki są obecne w piłce nożnej, jest tylko kilka osób, które zawsze są w najwyższej formie - dodał Eriksen. W tym sezonie Duńczyk zagrał w sześciu meczach: czterech Serie A i dwóch Ligi Mistrzów. Na boisku spędził jednak tylko 243 minuty, co daje 40 minut na spotkanie.

Eriksen dodał, że uodpornił się już na krytykę, jaka go spotyka w mediach. - Zwłaszcza teraz jest to ważne, gdy przeprowadziłem się do Włoch, gdzie każdy ma swoje zdanie. Muszę ufać ludziom wokół siebie i nie słuchać reszty - twierdzi.

Christian Eriksen tłumaczy swój transfer. Christian Eriksen tłumaczy swój transfer. "Stałem się czarną owcą w Tottenhamie"

Eriksen wróci do ojczyzny?

Reprezentant Danii ujawnił, że może zakończyć karierę w Odense, gdzie rozpoczął swoją przygodę z piłką. - Nie wykluczam tego. W końcu kupiliśmy z żoną dom w Odense, więc myślę, że będziemy tam mieszkać. Mogę nawet zakończyć karierę w Odense, jeśli mnie zechcą - zakończył. W styczniu Eriksen zamienił Tottenham na Inter. Wcześniej grał w Ajaksie i Odense.

- Romelu Lukaku, Alexis Sanchez, Christian Eriksen, Ashley Young, Victor Moses - każdy z nich, choćby przez jeden sezon, był gwiazdą Premier League. To jednak nie koniec punktów wspólnych. W ostatnim roku kariera każdego z nich znalazła się na zakręcie i każdy znalazł ratunek u Antonio Conte. Włoch odbudowuje przygaszone gwiazdy tak, jak odbudował Inter Mediolan - pisał w sierpniu o Interze Konrad Ferszter z Sport.pl. 

Więcej o: