Cristiano Ronaldo wciaż jest zakażony, ale może zakończyć izolację. Kontrowersyjny protokół

Cristiano Ronaldo w ciągu trzech dni może zakończyć samoizolację i wrócić do treningów Juventusu. Stanie się tak mimo tego, że Portugalczyk wciąż jest zarażony koronawirusem.

O tym, że Cristiano Ronaldo zakażony jest koronawirusem dowiedzieliśmy się przed dwoma tygodniami, w czasie przerwy na mecze reprezentacji. Informację przekazała portugalska federacja, a gwiazdor Juventusu nie zagrał w meczu Ligi Narodów przeciwko Szwecji. Ronaldo opuścił też cztery spotkania mistrzów Włoch. Bez Portugalczyka Juventus tylko zremisował z Crotone (1:1) oraz Hellasem Werona (1:1) w Serie A. Zespół Andrei Pirlo wygrał zaś z Dynamem Kijów (2:0) w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów. W drugiej serii gier przegrał z Barceloną (0:2).

Zobacz wideo Leśnodorski: Lech ma 300 mln zł przewagi nad Legią. Teraz albo nigdy [SEKCJA PIŁKARSKA #69]

Cristiano Ronaldo skomentował wyniki kolejnych testów. 'PCR to g*wno prawda'Cristiano Ronaldo napisał na Instagramie jak się czuje. Po czterech minutach puściły mu nerwy. "Gó*no prawda"

Cristiano Ronaldo wciąż jest zarażony, ale kończy samoizolację. Specyficzny protokół we Włoszech

Ronaldo jest zarażony od kilkunastu dni. Niebawem może jednak zakończyć okres samoizolacji. Pozwala na to protokół, który może wywołać kontrowersje - dopuszcza on normalne funkcjonowanie osób, które nie mają objawów, a ich wiremia wirusa (ilość wirusa zawarta w jednym mililitrze krwi) jest niska.

Z racji tego, że wspomniana ilość wirusa we krwi Ronaldo rzeczywiście duża nie jest, w ciągu trzech dni może on zakończyć okres izolacji. Dzięki temu już we wtorek Portugalczyk mógłby wrócić do treningów Juventusu.

Cristiano RonaldoWirusolog wyśmiał Ronaldo po jego wpisach. "Przyda się w meczu z okulistami"

Protokół we Włoszech to jednak jedno, zasady UEFA to drugie. Regulamin europejskiej federacji zakłada bowiem, że zawodnik zarażony nie może trenować z resztą zespołu w przeddzień meczu Ligi Mistrzów. Z racji tego, że w środę Juventus gra mecz 3. kolejki fazy grupowej z Ferencvarosem, wspomniany powrót Ronaldo do treningów pewny nie jest. Aby 35-latek mógł dołączyć do zespołu, musi przejść kolejne testy na obecność koronawirusa. Prawdopodobnie przejdzie je więc w poniedziałek.

Więcej o: