Świetna interwencja Bartłomieja Drągowskiego. "Ucisza krytyków" [WIDEO]

- Bartłomiej Drągowski miał co najmniej trzy kluczowe interwencje - pisze "La Gazzetta dello Sport", chwaląc Polaka za jego występ w meczu Fiorentina - Udinese (3:2), w którym wyróżnić można zwłaszcza jego obronę strzału Gerarda Deulofeu.

Bartłomiej Drągowski dostał od "La Gazzetty" bardzo wysoką notę 7,5. Od fanowskiej strony Fiorentina.it dostał notę 7. - Na początku ryzykował poważnym błędem, ale ostatecznie okazał się kluczowy dla utrzymania Fiorentiny w meczu swoimi kluczowymi interwencjami. Obrony strzałów Okaki i Deulofeu przy stanie 3:1 były wręcz cudowne - czytamy. - Drągowski po raz kolejny ucisza krytyków - powiedział komentujący spotkanie w Eleven Sports Tomasz Zieliński.

Zobacz wideo Świetna interwencja Bartłomieja Drągowskiego. "Ucisza krytyków" [ELEVEN SPORTS]

- Fiorentina cierpiała, ale znowu znalazła uśmiech - podsumowało to spotkanie "La Nazione", chwaląc zwłaszcza Gaetano Castrovillego za dwa gole i asystę oraz m.in. Sofyana Ambrabata i Drągowskiego. Dziennikarze wytknęli Polakowi błąd w 15. minucie, który mógł doprowadzić do gola Kevina Lasagni, ale potem 23-letni bramkarz był już tylko chwalony. Skrót całego spotkania można zobaczyć poniżej:

Zobacz wideo

Fiorentina w środku tabeli, Drągowski traci średnio dwa gole na mecz

Dla Fiorentiny to dopiero drugie zwycięstwo w siódmym spotkaniu tego sezonu. Zespół pod wodzą Beppe Iachiniego zdobył siedem punktów w pięciu kolejkach i zajmuje 10. miejsce w tabeli Serie A. Liderem jest AC Milan z kompletem 12 pkt po 4 meczach (w poniedziałek zagra z Romą). Drugie miejsce zajmuje Napoli, a trzecie Sassuolo (obie ekipy mają po 11 pkt), a na dalszych pozycjach znajdują się Inter (10 pkt), Juventus (9 pkt), Atalanta (9 pkt ) oraz Sampdoria (9 pkt). Drągowski wystąpił we wszystkich pięciu meczach tego sezonu, w których puścił łącznie 10 goli, czyli średnio dwa trafienia na mecz. Zachował w tym czasie jedno czyste konto.

Więcej o: