Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Włoski bramkarz wskazał najlepszych na świecie. "Zazdroszczę Szczęsnemu"

- Czego zazdroszczę Szczęsnemu? Że przez 15-20 minut w trakcie meczu piłka jest po drugiej stronie boiska. A wtedy też niełatwo utrzymać koncentrację. On pokazał już, że jest topowym zawodnikiem - mówił w rozmowie z dziennikiem "Tuttosport" bramkarz Hellasu Verona, Marco Silvestri.

Bramkarz Hellasu Verona, Marco Silvestri udzielił wywiadu dziennikowi Tuttosport przed meczem przeciwko Juventusowi. Został zapytany o to, których bramkarzy uważa za najlepszych na świecie. - Podam trzy nazwiska: Donnarumma, Alisson i Oblak. Nieco za nimi Neuer i Szczęsny. Czego zazdroszczę Polakowi? Że przez 15-20 minut w trakcie meczu piłka jest po drugiej stronie boiska. A wtedy też niełatwo utrzymać koncentrację. Szczęsny pokazał już, że jest topowym zawodnikiem i jego kariera to udowadnia: Arsenal, Roma, teraz Juventus - chwalił Szczęsnego Silvestri. 

Zobacz wideo Iga Świątek zawsze perfekcyjna? "Ona też jest człowiekiem"

Silvestri o Szczęsnym: Jest topowym zawodnikiem

- Jakiego Juventusu się spodziewam? Dobrego i silnego zespołu, który będzie chciał wygrać ze wszelką cenę, jak zawsze. Prawdopodobnie będzie lepszy niż w Kijowie i na pewno groźniejszy niż w meczu z Crotone. Tak jak my, oni też mocno zmienili się latem i wciąż szukają własnej tożsamości. Ronaldo? To trudne - sprawdzić się przeciwko niemu, jednemu z najlepszych napastników, czy grać z osłabionym Juventusem i mieć większe szanse. Oglądałem rzuty karne jego i Dybali, uczyłem się sposobu, w jaki strzelają i zachowują się w innych akcjach. - zauważył Silvestri.

W czwartek Juventus ogłosił jednak, że kolejny test na koronawirusa Cristiano Ronaldo dał pozytywny wynik i Portugalczyk nie zagra nawet w hitowym meczu Ligi Mistrzów z Barceloną, który odbędzie się w środę, 28 października. Natomiast początek meczu Juventusu z Hellasem zaplanowano na niedzielę, 25 października o godzinie 20:45. 

Przeczytaj także: