Napoli rozbiło lidera. Milan lepszy w derbach. Fatalny debiut Chiesy w Juventusie

Napoli rozbiło na własnym stadionie Atalantę 4:1, AC Milan wygrał w derbach Mediolanu z Interem 2:1, a Juventus niespodziewanie zremisował z Crotone 1:1 w sobotnich meczach Serie A.

Napoli rozbiło aż 4:1 na własnym stadionie dotychczasowego lidera - Atalantę. Losy spotkania były jasne już w pierwszej połowie, gdy kolejne bramki zdobyli Lozano (dwukrotnie), Politano i Osimhen. W drugiej połowie golem honorowym odpowiedział Lammers. W tym meczu nie wystąpił Piotr Zieliński, który wciąż pauzuje z powodu zakażenia koronawirusem.

Ibrahimović dał zwycięstwo Milanowi w derbach

W derbach Mediolanu nie brakowało emocji. Milan wyszedł na prowadzenie już w 12. minucie, gdy Ibrahimović nie wykorzystał rzutu karnego, jednak zdołał dopaść do piłki i pokonać Handanovicia. Kilka minut później było już 2:0, gdy Szwed wykorzystał kapitalne dośrodkowanie Leao z lewego skrzydła i z łatwością umieścił piłkę w siatce. Inter zdołał jedynie odpowiedzieć bramką Lukaku, jeszcze w pierwszej połowie spotkania.

Czerwona kartka Chiesy w debiucie w Juventusie

Wiele emocji przyniosło także starcie Crotone z Juventusem. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 12. minucie, gdy rzut karny, podyktowany za faul na Recy, wykorzystał Simy. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównali mistrzowie Włoch, za sprawą trafienia Moraty. Asystę przy tym golu zaliczył debiutujący w Juve Federico Chiesa. Włoch jednak nie zaliczy tego debiutu do udanych. Po przerwie ujrzał czerwoną kartką za ostry atak na nogi rywala. Ostatecznie, niespodziewanie Crotone utrzymało remis 1:1 z faworyzowanymi mistrzami Włoch.

W tabeli Serie A prowadzi Milan z kompletem punktów, które wyprzedza o trzy punkty Atalantę i o cztery Napoli. Juventus jest na 4. miejscu, także ze stratą czterech punktów do liderującego zespołu Stefano Piolego.