Reprezentant Włoch zakażony koronawirusem! Przeszedł badania już po meczu z Polską

Stehpan El Shaarawy, reprezenant Włoch, jest zakażony koronawirusem - poinformował Andrea Ferretti, czlonek sztabu Squadra Azzura.

- Stephan El Shaarawy uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19, ale piłkarz czuje się dobrze. Wymaz był z niskim poziomem wirusa, co może sugerować, że kolejne testy wykluczą pozytywny wynik. Mamy taką nadzieję - stwierdził Andrea Ferretti ze sztabu Roberto Manciniego. Przypomnijmy, że w minioną niedzielę reprezentacja Włoch mierzyła się z Polską (0:0).

Z Polską nie zagrał, tylko rozgrzewał się przy linii

El Shaarawy miał wystąpić w pierwszym składzie, ale ostatecznie skończyło się tylko na rozgrzewce wzdłuż linii bocznej. Włoch o egipskich korzeniach nie zagrał ani minuty.

Zobacz wideo

W środę reprezentacja Polski zmierzy się z Bośnią i Hercegowiną, z kolej w czwartek Włosi podejmą Holandię. El Shaarawy ma dopiero 27 lat, ale od roku gra w Chinach. Kiedyś wydawało się, że jest wielkim talentem, ale choć ma w swoim piłkarskim CV Romę, Milan czy Monaco, to jego kariera nie potoczyła się, jak oczekiwano. Coraz częściej mówi się jednak, że wróci do Europy.

Pomimo faktu, że gra w chińskiej lidze Roberto Mancini wciąż mu ufa. W kadrze Włoch El Shaarawy debiutował jako 19-latek. Do tej pory uzbierał 26 meczów i strzelił 6 goli.

Przeczytaj też:

Więcej o: