Niezrozumiała decyzja Drągowskiego. Fiorentina przegrała przez błąd Polaka w końcówce

Fiorentina przegrała u siebie z Sampdorią 1:2 w meczu 3. kolejki Serie A. Przy drugim golu dla gości błąd popełnił Bartłomiej Drągowski.

Goście prowadzili we Florencji od 43. minuty. Bramkę zdobył wtedy z rzutu karnego Fabio Quagliarella. W 72. minucie wyrównał Dusan Vlahović. Jedenaście minut później zwycięskiego gola dla Sampdorii strzelił Valerio Verre. Dostał dobre prostopadłe podanie i przelobował wychodzącego z bramki Bartłomieja Drągowskiego.

Polski bramkarz mógł w tej sytuacji zachować się znacznie lepiej. Albo powinien wyjść wcześniej do piłki, albo zostać w bramce. Po tej porażce Fiorentina jest na 13. miejscu w tabeli. Sampdoria jest 14. Obie drużyny mają po trzy punkty. Liderem przed 3. kolejką było Napoli.

Drągowski zadebiutuje w kadrze?

Drągowski znalazł się w lipcu na liście 100 najbardziej pożądanych piłkarzy magazynu "World Soccer". Chwalił go także Tomasz Hajto. Były reprezentant Polski w programie "Cafe Futbol" na antenie "Polsatu Sport" wskazał bramkarza, który w przyszłości zastąpi Łukasza Fabiańskiego i Wojciecha Szczęsnego. Jego zdaniem Drągowski już teraz powinien dostać szansę gry w reprezentacji Polski. 23-latek jest golkiperem Fiorentiny od czterech lat. W drużynie narodowej jeszcze nie zadebiutował, ale znalazł się wśród powołanych na najbliższe mecze biało-czerwonych z Finlandią, Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl