Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nowe informacje o stanie zdrowia Piotra Zielińskiego. Sytuacja w Napoli coraz gorsza

W piątek Napoli poinformowało, że Piotr Zieliński miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Paweł Zieliński przekazał najnowsze wieści o stanie zdrowia swojego brata. - Piotrek czuje się dobrze. Jutro ma powtórny test. Wygląda na to, że jest bezobjawowcem - powiedział pomocnik Miedzi Legnica na łamach "Przeglądu Sportowego". Natomiast niedzielny hit Serie A Juventusu z Napoli stanął pod znakiem zapytania z powodu kontaktu Zielińskiego z innymi piłkarzami przed wykryciem zakażenia, o czym piszą włoskie media.

- Czwartkowe badania dały dwa pozytywne wyniki. Zakażony jest Piotr Zieliński oraz Giandomenico Costi, zajmujący się drużyną młodzieżową - komunikat o takiej treści został podany w piątek przez Napoli.

Zobacz wideo Napoli - Genoa 6:0. Gol Zielińskiego [ELEVEN SPORTS]

To oznacza, że Zieliński opuści najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski, a przynajmniej większą jego część: 7 października kadra gra towarzysko z Finlandią, a potem w Lidze Narodów 11 października z Włochami i 14 października z Bośnią i Hercegowiną. Jak usłyszeliśmy w PZPN, zakażenie raczej wyklucza Zielińskiego z całego zgrupowania. Pomocnik Napoli nie zagra również w niedzielnym hicie Serie A z Juventusem.

Brat piłkarza Napoli o stanie zdrowia Piotra. "Czuje się dobrze"

Paweł Zieliński, brat piłkarza Napoli w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" opowiedział o stanie zdrowia Piotra. - Piotrek czuje się dobrze. Jutro ma powtórny test. Wygląda na to, że jest bezobjawowcem. Na razie jednak nic więcej nie wiem - zdradził pomocnik Miedzi Legnica. W piątek Zieliński miał robiony kolejny test na koronawirusa i jego wynik był pozytywny.

Mecz Juventus - Napoli nie odbędzie się? Wszystko zależy od wyników testów

Napoli przed starciem z Juventusem ma poważne problemy. Sytuacja jest coraz gorsza, ponieważ Zieliński, który był jednym z najlepszych piłkarzy w ostatnim meczu Napoli z Genoą (6:0) - strzelił gola gola i zanotował asystę, miał kontakt z innymi piłkarzami w klubie przed wykryciem zakażenia. "La Gazzetta dello Sport" sugeruje, że może nie dojść do skutku zaplanowany na niedzielę (g. 20:45) mecz z Juventusem, jeśli okaże się, że testy przeprowadzone na obecność koronawirusa wśród dużej liczby pozostałych piłkarzy dadzą wyniki pozytywne. 

- Niepokoi mnie nie tylko Zieliński, który będzie izolowany. Obawiano się, że wszyscy mieli z nim kontakt. Są protokoły, więc treningi odbywały się normalnie. Prawdopodobieństwo, że w zespole będzie więcej zarażonych, jest dość wysokie - powiedział cytowany przez portal corrierredellosport.it, Giuseppe Portella, członek personelu medycznego uczelni, która robiła wymazy na obecność wirusa.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj także: